Kamery live
prognoza pogody

Finałowy wyścig Road Challenge

19 lipca 2021 06:16

NOWY TARG. Po trasach w rejonie Ochotnicy Dolnej (pierwszego dnia) i po Spiszu (drugiego dnia) – trzeci etap szosowego wyścigu kolarskiego Road Challenge rozgrywany był ze i startem  metą w Nowym Targu. O godz. 10.00 na „kole” przy Hali Lodowej kibice dopisali, choć nadciągały deszczowe chmury.

 

Finałowy wyścig Road Challenge

Tutaj też znajdowało się miasteczko zawodów. Mimo mało optymistycznej prognozy, atmosfera na starcie była tak entuzjastyczna, że po zawodniczkach i zawodnikach nie było widać zmęczenia dwudniowym wysiłkiem na podhalańskich trasach, niekiedy z dużym przewyższeniem.

Usytuowanie mety w Borze Kombinackim spowodowało zamknięcie na trzy godziny ścieżki rowerowej „Szlaku Wokół Tatr” na odcinku od ul. Składowej do skrzyżowania drogi rowerowej z drogą powiatową Ludźmierz-Maruszyna. Kibice mogli tam dotrzeć od ul. Ludźmierskiej nowym odcinkiem ścieżki rowerowej przy firmie „Janas”.

Dla kolarzy, którzy wystartowali jako pierwsi, przewidziany były trzy dystanse, a dla pań – dwa. Dlatego zwycięzcy mogli dotrzeć na metę ok. godz. 13.00.

Przybyli na stadion kibice stali się żywym świadectwem, że rowerowy sport zyskuje w stolicy Podhala coraz więcej sympatyków. A liczba zawodników tegorocznej edycji była naprawdę imponująca. – Wracajcie cało i szczęśliwie! – żegnali ruszających w trasę komentatorzy.   

(asz)

 

 

 

Anna Szopińska 19.07.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również