Kamery live
prognoza pogody

Finał Sacrosongu 2017 – za nami

26 listopada 2017 20:28

XXVIII Archidiecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej na Podhalu SACROSONG 2017 odbywał się w tym roku pod hasłem „Matko Boża, jak dobrze Twym dzieckiem być”. Dziś w sali widowiskowej MOK miał miejsce finałowy koncert dziesięciorga laureatów tegorocznego konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród. Salę widowiskowa w niedzielne popołudnie wypełniły dźwięki rozmaitych interpretacji pieśni maryjnych. 

Finał Sacrosongu 2017 - za nami

Wśród laureatów znalazły się zarówno zespoły wokalne, schole, zespoły rodzinne jak i soliści; dzieci, młodzież i dorośli. Laureaci pochodzili z terenu całej archidiecezji: od Nowego Targu i okolicznych wsi (Nowa Biała, Pyzówka, Klikuszowa), przez Szczawnicę i Ochotnicę aż po Nowy Sącz i Tarnów. 

Jury w składzie Barbara Banowska i Agnieszka Radwan – Stefańska przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach: “soliści i duety” oraz “zespoły”. Grand Prix przeglądu otrzymał znany sacrosongowej publiczności z poprzednich edycji Paweł Madzia z Nowego Sącza, za poruszającą interpretację “Pani Fatimskiej”. 

Pierwsze miejsce w kategorii “soliści i duety” zdobył Jakub Duda z Klikuszowej za wykonanie piosenki “Maryjo, chcę zamieszkać z Tobą”, z kolei pierwsza nagroda w kategorii “zespoły” powędrowała ex aequo do Zespołu Wokalnego z Ochotnicy Górnej oraz do Zespołu Rodziny Kutyłów z Nowego Targu.

Rozśpiewana, nowotarska rodzina była nagrodzona tak entuzjastycznie, że wcale nie zdziwił fakt, że to właśnie w jej ręce trafił ogromny Puchar Przechodni – Nagroda Publiczności. Rodzina Kutyłów podczas finałowego koncertu wykonała utwór “Matko Boga, Królowo świata”. 

Niewykluczone, że tuż za nimi w typach publiczności plasowała się niezapomniana wersja “Despacito” wykonana przez scholę Katarzynki z Nowej Białej jako “Despacito pielgrzymkowe – Nie tak szybko”. 

Puchary wręczali: ks. Jan Karlak, proboszcz parafii pw. św. Jana Pawła II – współorganizatora przeglądu; posłanka Anna Paluch i starosta nowotarski Krzysztof Faber. Galę poprowadzili – jak  w poprzednim roku – Dorota Rak i Dariusz Tokarski bawiąc publiczność zabawnymi, błyskotliwymi dialogami. 

Jako gwiazda koncertu pojawiła się tradycyjnie grupa, która zwyciężyła poprzednią edycję Sacrosongu, czyli zespół pod wdzięczną nazwą “Niebo w Piekielniku”.

NT24TV 26.11.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również