nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Festyny pod znakiem burzy

To był dzień festynów w Stolicy Podhala. Imprezy plenerowe zorganizowane zostały przy Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, Szkole Podstawowej nr 1 oraz nr 4. Niestety popołudniowa nawałnica pokrzyżowała plany organizatorów.

Pogoda nie była dziś łaskawa dla organizatorów festynów w Nowym Targu. Po całym tygodniu bezchmurnych, gorących dni dziś przyszło ochłodzenie wraz z deszczem i nawałnicą. Udało się jednak przeprowadzić część zabaw zaplanowanych w ramach dzisiejszych wydarzeń plenerowych.

W trakcie jubileuszowego, bo dziesiątego Rodzinnego Festynu Parafialnego przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa spośród zaplanowanych atrakcji nowotarżanie mogli wziąć udział w loterii fantowej z nagrodami bądź w grach plenerowych, a także zasmakować domowych ciast i specjałów z grilla. Co więcej, chętni mogli wziąć udział w akcji honorowego oddawania krwi. Zabawę miały uświetnić występy grup wokalnych i tanecznych, w tym zespołu Mali Śwarni. Wieczorem o 19.00 swój koncert da Agnieszka Cudzich.

Z kolei na Niwie – przy Szkole Podstawowej nr 4 – w ramach festynu odbyły się występy taneczne, artystyczne i muzyczne, były również pokazy sztuk walki. Dzieci i młodzież mogły zaznajomić się ze sprzętem wykorzystywanym przy akcjach Policji, GOPR-u, wziąć udział w zabawach i warsztatach plastycznych, a także przelecieć się balonem. Dla najmłodszych lubujących się w sporcie przygotowano ściankę wspinaczkową, natomiast dla żądnych wiedzy Laboratorium Chemiczne zaplanowało kilka eksperymentów naukowych. Zabawę uświetni o 18:00 występ Pawła Gryca, finalisty 11 edycji Must Be The Music, a późnym wieczorem dyskoteka, którą poprowadzi DJ Robak.

W międzyczasie w trakcie Festynu Rodzinnego przy Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się pokazy ptaków, swoje występy zaprezentowali uczniowie, warsztaty plastyczne czy pokazy pierwszej pomocy. Znalazło się również miejsce dla harcerzy jak i strażaków. Ci pierwsi zaprezentowali typowy obóz harcerski, tłumacząc zarazem panujące w ich kręgach zasady, natomiast strażacy najmłodszym pokazali od środka wóz strażacki. Nie brakowało zabaw, przekąsek, a także loterii fantowej. Pieniądze pozyskane w trakcie imprezy przeznaczone zostaną na dofinansowanie działań wspierających rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży szkolnej.

/ps/

4 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna