Kamery live
prognoza pogody

Szkolny Festyn Zdrowia w “dwójce” (zdjęcia)

13 maja 2022 19:20
Wyciszenie Włącz dźwięk

Dziś w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Targu odbył się Festyn Zdrowia. Uczniowie wszystkich klas, zamiast tradycyjnych lekcji, brali dziś udział w licznych aktywnościach związanych z promocją zdrowego trybu życia, sportu i właściwego odżywiania. Tradycyjnie, kulminacyjnym momentem wydarzenia był przemarsz z transparentami zawierającymi hasła o tematyce dotyczącej zdrowia. W tym roku wydarzenie było połączone ze Świętem Patrona Szkoły. 

To była już druga edycja tego wydarzenia w “dwójce”, jednak ze względu na pandemię, w ostatnich latach organizacja festynu nie była możliwa. Celem całej akcji jest promowanie wśród dzieci i młodzieży aktywnego wypoczynku i zdrowych nawyków żywieniowych. Szkoła zaprosiła do współpracy instytucje i stowarzyszenia – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, Związek Podhalan, Podhalańską Państwową Uczelnię Zawodową, czy Nadleśnictwo Nowy Targ. 

Każda z klas prezentowała baner i hasło tematycznie związane z festynem, które były oceniane przez specjalne jury złożone z zaproszonych gości. Zwycięskie klasy mogły liczyć na nagrody – vouchery do restauracji, czy kawiarni ufundowane przez nowotarskich przedsiębiorców. Przykładowe hasła przygotowane przez uczniów to: “Zamiast krówki zjedz borówki”, “V B zdrowo żywi się”, “Kosmiczne zdrowie”, czy “Jedz owoce i warzywa, bo to dobra perspektywa”. 

Ponadto uczniowie brali udział w licznych grach i aktywnościach jak quiz o zdrowiu,  tor przeszkód, zajęcia sportowe, leśna gra terenowa, zadania plastyczne, warsztaty kulinarne, czy marsz nordic walking w Borze na Czerwonem. Nie brakło też specjalnego “witaminowego” pokazu mody. Gościem specjalnym wydarzenia był półfinalista programu MasterChef Junior Jan Rol-Szkaradziński, który przez uczniów SP2 potraktowany został jak prawdziwy VIP – rozdawał nawet autografy.

Część wydarzenia związaną z przypadającym na 7 maja Świętem Patrona Szkoły – Mikołaja Kopernika, wypełnił ciekawy występ, przygotowany przez uczniów klasy II a. 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha oraz Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epiedemiologiczna. 

Wkrótce – relacja filmowa. 

 

os 13.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również