Kamery live
prognoza pogody

Festyn parafialny przy NSPJ – ze zbiórką na nadmorskie wakacje dla dzieci z niezamożnych rodzin

13 czerwca 2017 17:21

11. czerwca przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu po raz kolejny odbył się Rodzinny Festyn Parafialny. Na uczestników wydarzenia od samego rana czekały liczne atrakcje: kawiarenka i grill, struktury dmuchane i trampoliny dla dzieci, a także paintball. Dzięki środkom zebranym podczas imprezy, dzieci z grup parafialnych oraz środowisk niezamożnych będą miały możliwość spędzenia tegorocznych wakacji w Ustroniu Morskim.

Festyn parafialny przy NSPJ - ze zbiórką na nadmorskie wakacje dla dzieci z niezamożnych rodzin

O godz. 13.00 spotkaniem z kulturą japońską rozpoczęła się oficjalna część festynu. Przez cały dzień młodzi artyści z regionu uświetniali przebieg imprezy swoimi występami, prezentując przeróżne talenty. Najbardziej oczekiwanymi punktami programu były losowania nagród głównych loterii fantowej. Dzięki wsparciu licznych sponsorów, na uczestników wydarzenia czekały atrakcyjne nagrody, m.in. zestawy kosmetyków, biżuterii, vouchery do restauracji, parków rozrywki i term, tablety i rower. I tym razem organizatorzy zostali pozytywnie zaskoczeni – trzy tysiące losów rozeszło się w mgnieniu oka.

Jakie jeszcze atrakcje towarzyszyły wydarzeniu? Najmłodsi mogli skorzystać z przejażdżki na kucyku, ci nieco starsi -przejechać się quadem. Podczas festynu zaprezentowały się także służby mundurowe. Nie brakowało aktywizujących zabaw, w których udział brały całe rodziny. A na koniec każdy z uczestników imprezy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Jak najprościej podsumować niedzielne wydarzenie? „Uczta dla ciała i dla ducha”.

Polowa kuchnia wydała około 100 kg mięsa (m.in. kiełbasy, kaszanki, boczek itd.), 50 litrów bigosu, 40 litrów gulaszu węgierskiego i 250 grillowanych oscypków. Mamy dzieci z grup parafialnych upiekły około 40tu ciast, po których nie został ani okruszek.

Z kolei prawdziwym pokarmem dla ducha okazał się koncert Agnieszki Cudzich wraz z zespołem, który rozpoczął się o godz. 19.00. „Razem, rodzinnie, radośnie” – takie hasło towarzyszyło tegorocznemu Rodzinnemu Festynowi Parafialnemu przy parafii NSPJ w Nowym Targu. W tych trzech słowach zawiera się wszystko, czego mieliśmy sposobność doświadczyć tego dnia.

Dzięki środkom zebranym podczas imprezy, dzieci z grup parafialnych oraz środowisk niezamożnych będą miały możliwość spędzenia tegorocznych wakacji w Ustroniu Morskim. Organizatorzy z całego serca dziękują wszystkim obecnym, zapraszają na kolejną edycję wydarzenia już za rok i obiecują, że będzie tak samo rodzinnie i niemniej radośnie.

mat. org.

NT24TV 13.06.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również