nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Festiwal radości i wzruszeń

W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu rozpoczął się II Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło w tym roku aż 33 różnych wykonawców z terenu powiatu, ale również daleko spoza rejonu Podhala. 

Pierwszy dzień festiwalu to przede wszystkim liczne, konkursowe prezentacje dzieci i młodzieży niepełnosprawnej m. in. z SOSW  w Nowym Targu, Tarnowa, Kolbuszowej, Frysztaka, Makowa Podhalańskiego, Krakowa, Rzeszowa, z nowotarskiej ,,Chatki”, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Odrowąża i Szczawnicy, z Zakładu Wychowawczego w Tarnowie oraz Szkoły dla Niesłyszących i Niedosłyszących z Tarnowa. Wstępy solowe i zespołowe, wokalne i taneczne, radosne, ale i chwytające za serce. Niektóre – w strojach regionalnych, inne – oparte na słynnych coverach. A wszystko to przy wypełnionej niemal do ostatniego miejsca sali. 

Ile wzruszenia i emocji towarzyszy tym występom – nie da się opisać, trzeba tego doświadczyć. 

Na jutrzejszy, drugi dzień festiwalu zaplanowana jest uroczysta gala finałowa, wręczenie nagród oraz gościnny występ młodzieżowej grupy folkowej ,,Hajnica”  z Ochotnicy Dolnej. Dziś zgromadzonych przywitał tradycyjnie zespół gospodarzy – niezastąpione Milusioki. 

Organizatorem wydarzenia jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Nowym Targ oraz Stowarzyszenie „Dasz radę” – inicjatywa społeczno-edukacyjna. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Miasto Nowy Targ, Powiat Nowotarski i Gmina Nowy Targ. W uroczystym otwarciu festiwalu uczestniczyli przedstawiciele władz: wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek, wicestarosta Władysław Tylka, wójt Jan Smarduch i radny wojewódzki Stanisław Barnaś.

/os

1 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna