Kamery live
prognoza pogody

Festiwal “Odlotowa Małopolska” będzie gościł w Nowym Targu

14 marca 2023 12:03

W dniach od 31 marca do 2 kwietnia br. odbędzie się II międzynarodowy festiwal balonowy “Odlotowa Małopolska”. Udział w festiwalu zapowiedziało 25 załóg. Balony będą startować z Białki Tatrzańskiej, okolic Czorsztyna oraz z Lotniska Aeroklubu Nowy Targ. W ramach festiwalu od piątku załogi będą rywalizować konkurencjach sportowych.

Festiwal

Piątek 31.03

Pierwszy start balonów w ramach festiwalu zaplanowany jest w piątek (31 marca) o godzinie 15:30. Start z Białki Tatrzańskiej.

19:30 Po powrocie załóg odbędzie się oficjalne rozpoczęcie imprezy oraz uroczysta prezentacja uczestników festiwalu balonowego w Hotel Litworowy Staw w Białce Tatrzańskiej będący bazą festiwalu.

Sobota 1.04

W sobotę (1 kwietnia) odbędą się dwa loty w konkurencjach sportowych.

7:30 Poranny start zaplanowany z okolic: Czorsztyna lub Niedzicy.

15:30 Lot popołudniowy o godzinie odbędzie się z Lotniska w Nowym Targu.

19:30 odbędzie się uroczyste zakończenie zawodów.

Niedziela 2.04

7:30 odbędzie się ostatni lot w ramach festiwalu z Lotniska Nowy Targ

Organizatorami festiwalu są: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Aeroklub Nowy Targ, Małopolska Organizacja Turystyczna oraz Kraków Balloon Team

Loty balonowe wymagają bardzo dobrych warunków atmosferycznych. Organizatorzy zastrzegają możliwość zmiany miejsc startów, godzin lub odwołanie lotów, jeżeli warunki atmosferyczne będą niekorzystne.

os 14.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również