nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Fantastyczny Nowy Targ

Pyrkon w Poznaniu, Lajconik w Krakowie, Copernicon w Toruniu i… Oscypkon w Nowym Targu. W Miejskim Ośodku Kultury w towarzystwie wystawców i cosplayerów odbył się nowotarski konwent fantastyki.

Dzisiaj swoje święto mieli wszyscy fani fantastyki. W budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu odbył się cykliczny konwent organizowany z myślą o fanach gier, popkultury i fantastyki. Impreza odbywa się już po raz 9.,  ale dopiero drugi raz pod nazwą „Oscypkon”  – Z nazwą było tak, że szukaliśmy tego czegoś, co jest charakterystyczne dla naszego regionu. Tak właśnie powstał „Oscypkon” – mówi organizator wydarzenia Daniel Sikorski. 

Uczestnicy imprezy przez cały dzień mogli korzystać z games roomu, oglądać wystawy gier bitewnych i brać udział w różnych quizach z nagrodami w postaci „oscypkonowych” gadżetów. Odbywały się również prelekcje, konkursy wiedzy o filmach i muzyce z gier oraz pokaz grupy rekonstrukcyjnej. 


Na żadnym konwencie nie może zabraknąć cosplayerów. Osoby przebrane za postacie z gier i filmów pojawiły się przy okazji konkursu na najlepszy cosplay. – Przebrałam się za Shoto Todorokiego, bohatera anime „Boku no Hero Academia” – mówi jedna z uczestniczek konkursu – Taki konwent to przede wszystkim świetne miejsce i świetni ludzie. 


Przebrałem się za postać z filmu „Spirited Away” – mówi uczestnik konkursu – zawsze chciałem spróbować czegoś takiego. Podoba mi się ta cała otoczka, można się przy tym świetnie bawić


9. edycję Oscypkonu zakończyła jedna z form gry terenowej – czyli LARP. 

/ak 

3 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna