Kamery live
prognoza pogody

Fałszywa pracownica ZUS i fałszywa lekarka wyłudziły od seniora z Nowego Targu ponad 28 tys. złotych!

31 maja 2021 19:47

Dzisiaj, około godziny 12.30, do drzwi mieszkańca Nowego Targu zapukała kobieta, która przedstawiła się jako pracownica ZUS. Kiedy mężczyzna otworzył jej drzwi, zapytała o deklarację  zusowską i pieniądze z emerytury. Żądała od mężczyzny podania numerów seryjnych banknotów z wcześniejszej emerytury, informując jednocześnie, ze jeżeli tego nie zrobi to będzie musiał stawić się przed komisją lekarską. Senior wpuścił kobietę do mieszkania i niestety, nie skończyło się to dla niego dobrze…

Fałszywa pracownica ZUS i fałszywa lekarka wyłudziły od seniora z Nowego Targu ponad 28 tys. złotych!

Mężczyzna uwierzył “pracownicy ZUS”. Z pokoju przyniósł część gotówki, jaką miał w domu i dał ją kobiecie.

-Kiedy ta sprawdzała numery banknotów, po kilku minutach do mieszkania przyszła druga kobieta, mówiąc, że jest lekarzem i oświadczyła, że wykona mężczyźnie zabieg rehabilitacyjny – relacjonuje asp. Dorota Garbacz z nowotarskiej komendy – Kiedy fałszywa lekarka w kuchni rozmawiała z seniorem, druga z kobiet w tym czasie zabrała z pokoju wszystkie oszczędności seniora i wyszła z mieszkania. Po chwili mieszkanie opuściła również fałszywa pani doktor.

Złodziejki ukradły łącznie ponad 28 tysięcy złotych. Obie kobiety miały maseczki na twarzy i rękawiczki. Jedna z nich była tęgiej budowy ciała i ubrana w szare ubrania, druga była szczupła i miała na sobie beżowy ubiór.

Policja apeluje o ostrożność i niewpuszczanie do mieszkania obcych osób. Pod żadnym pozorem nie należy przekazywać pieniędzy nieznajomym. Jeżeli posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat oszustek proszony jest o kontakt z nowotarską komendą pod numerem telefonu 47 83 46 400.

os 31.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również