Kamery live
prognoza pogody

Eksplozja gazu w Kluszkowcach

29 lipca 2016 10:24
Wyciszenie Włącz dźwięk

Pożar w Kluszkowcach. Pod gruzami śmierć poniósł 79-letni właściciel budynku. Jego żona – przytomna – helikopterem LPR-u została przetransportowana do szpitala.

Akcje na miejscu nieszczęśliwego zdarzenia, nieopodal wiaduktu prowadzi jeszcze 10 jednostek PSP i OSP. Gruzowisko przeszukuje specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza z Nowego Sącza, używając do tego wyszkolonych psów. Nikogo innego w gruzach jednak nie znaleziono.

– Właścicielka przed zabraniem do szpitala zdążyła nam zresztą powiedzieć, że nikt inny nie przebywał w domu – informuje dowodzący akcją mł. bryg. Piotr Krygowski. – Przyczyną wybuchu, który zburzył dwie ściany budynku – patrząc od frontu: przednią i lewą – było nagromadzenie się gazu. Gaz ulatniał się prawdopodobnie z nieszczelnej instalacji, ponieważ butla po sprawdzeniu okazała się szczelna.

Na całym parterze wybuch rozniósł okna. Butla znajdowała się w suterenie, jednak gaz musiał ulatniać się z instalacji przez dłuższy czas, aż wypełnił budynek.

Gdy swoje poszukiwania zakończy nowosądecka grupa – strażacy przekażą teren nieszczęśliwego wypadku nadzorowi budowlanemu i prokuraturze, bo te organy będą prowadziły dalsze czynności.

 

Murowany dom nadaje się już tylko do rozbiórki. 

/as

NT24TV 29.07.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również