Kamery live
prognoza pogody

Ekscesy pod sklepem monopolowym. Nagi mężczyzna klęczał przed wejściem

3 lipca 2023 09:21

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o problemie związanym z notorycznym zakłócaniem ciszy nocnej i porządku publicznego pod jednym ze sklepów monopolowych w centrum Nowego Targu. Również Komenda Powiatowa Policji, w ostatnim tygodniu czerwca odnotowała w swojej kronice dość bulwersujące zdarzenie z tego właśnie miejsca. 

Ekscesy pod sklepem monopolowym. Nagi mężczyzna klęczał przed wejściem

zdj. ilustracyjne, otrzymane przez czytelniczkę

W nocy z soboty na niedzielę (24-25 czerwca) po godzinie 3, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zostali wezwani na interwencję dotyczącą zakłócania porządku publicznego w rejonie sklepu nocnego przy ulicy Kolejowej. Na miejscu funkcjonariusze zastali grupę osób, które po rozmowie z policjantami zaczęły rozchodzić się do domu. Nagle, ze sklepu monopolowego wyszedł pobudzony mężczyzna, który zaczął przeklinać, po czym rozebrał się do naga i klęknął przed wejściem do sklepu. 25-latek po namowie znajomych ubrał się, jednak nie chciał pójść do domu ze znajomymi.

Był agresywny, groził pozbawieniem życia klientom sklepu. Mężczyzna nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy i odmawiał podania danych osobowych. Z uwagi na popełnione naruszenia i stwarzanie zagrożenia policjanci postanowili go zatrzymać. Mężczyzna stawiał opór, jednak policjanci użyli wobec niego siły fizycznej i obezwładnili go.

Czynności interweniujących funkcjonariuszy utrudniała 38-letnia kobieta oraz 22-latek, który naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza i grożąc policjantom zmuszał ich do odstąpienia od czynności służbowych. 22-latek został zatrzymany za przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej i zmuszania policjantów do odstąpienia od czynności służbowej. 38-latka za niewykonywanie poleceń została ukarana mandatem karnym w kwocie 500 złotych. 22- i 25-latek zostali przewiezieni do nowotarskiej komendy.

Następnego dnia po wytrzeźwieniu 25-latek za popełnione wykroczenia zakłócania porządku publicznego, niepodania danych osobowych oraz niewykonywania poleceń funkcjonariusza, został ukarany mandatami karnymi w kwocie 1 500 złotych. 22-latek usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz zmuszania groźbą do odstąpienia od czynności służbowej,  za co grozi mu grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do 3 lat.

 

“Ludzie nie mogą spać po nocach” – list do redakcji

os 03.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również