Kamery live
prognoza pogody

Eko-majówka w Rabce-Zdroju

17 maja 2022 13:31

15 maja 2022 roku w rabczańskim amfiteatrze odbył się piknik kulturowo-ekologiczny “Eko-majówka”.

Eko-majówka w Rabce-Zdroju

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Lokomotywa z Rabki-Zdroju we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nowym Targu i Urzędem Miasta Rabka-Zdrój w ramach realizacji projektu LIFE Ekomałopolska. Przybyłych gości przywitał gospodarz miejsca Burmistrz Rabki-Zdroju-Pan Leszek Świder. W imieniu Starosty Powiatu Nowotarskiego wystąpił Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych Wojciech Krauzowicz.

Po oficjalnym przywitaniu nastąpiła część artystyczna, którą rozpoczęło Studio Piosenki Young Stars. Równolegle do koncertów na scenie odbywały się zajęcia dla dzieci min: układanie ścieżki sensorycznej, warsztaty upcyklingowe, ubieranie drzewa, kolorowanki smogowe, a w Parku Zdrojowym miała miejsce gra terenowa dotycząca natury i aspektów ochrony środowiska. 

Dla dorosłych przygotowano: stanowisko ekodoradcy, przy którym można było uzyskać informacje odnoście ochrony klimatu i adaptacji do zmian klimatu oraz dotacji do wymiany źródeł ogrzewania, jak również ciekawe wykłady i rozmowy z ekspertami w tym z Prof. Stanisławem Szwają, który wygłosił wykład: “Jak tanio i ekologicznie ogrzać dom?”. 

Podczas trwania pikniku można było pozostawić elektrośmieci, zużyte baterie, przeterminowane leki do specjalnie przygotowanych pojemników, oraz dokonać wymiany ubrań i sadzonek. Była również możliwość degustacji domowych wyrobów na biodegradowalnych naczyniach. Na zakończenie pikniku wystąpił Teatr Kultureska z Krakowa, który za pomocą piosenek przedstawił najmłodszym widzom zasady prawidłowej selekcji odpadów.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

os 17.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również