Kamery live
prognoza pogody

Egzaminator winny śmiertelnego wypadku

29 września 2022 00:26

Sąd Rejonowy w Nowym Targu skazał Edwarda R. na 1,5 roku więzienia. Oskarżony ma zapłacić rodzinie tragicznie zmarłej Angeliki 150 tys. zł oraz pokryć koszty sądowe. Mężczyzna otrzymał także zakaz wykonywania zawodu w okresie 5-ciu lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez 2 lata. Wyrok nie jest prawomocny.

Egzaminator winny śmiertelnego wypadku

Sędzia Sławomir Biskup odczytał dzisiaj (28 września) wyrok w procesie Edwarda R. W trakcie egzaminu praktycznego prawa jazdy na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do tragicznego wypadku. Samochód zatrzymał się na przejeździe, a tuż po chwili w samochód uderzył pociąg. 18-letnia Angelika zdająca egzamin zginęła na miejscu. Egzaminator zdołał opuścić samochód przed uderzeniem pociągu.

Sędzia zmienił oskarżenie prokuratury w części dotyczącej nieudzielenia pomocy. Egzaminator wydał polecenie kobiecie, aby ta opuściła pojazd, jednak zdaniem sędziego było to niewystarczające. Powinien ją wypchnąć, lub wyciągnąć z pojazdu, co uchroniłoby ją przed śmiercią.

Sąd wymierza karę 1 roku i 6-ciu miesięcy pozbawienia wolności. Orzeka wobec oskarżonego Edwarda R. środki karne w postaci zakazu wykonywania zawodu instruktora jazdy i zawodu egzaminatora prawa jazdy na okres 5-ciu lat. Orzeka wobec oskarżonego środek karny w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 2 lat. Orzeka zapłatę od oskarżonego na rzecz pokrzywdzonych Stanisława P., Grażyny P. i Damiana P. nawiązek w kwotach po 50 tys. zł. Zasądza od oskarżonego Edwarda R. na rzecz oskarżyciela posiłkowego Damiana P. kwotę 22 632,33 zł tytułem ustanowienia pełnomocnika z wyboru. Zasądza od oskarżonego Edwarda R. na rzecz Skarbu Państwa tytułem kosztów sądowych łączną kwotę 22 132,27 zł – orzekł sędzia Sławomir Biskup.

Obrońca oskarżonego mecenas Władysław Pociej zapowiedział apelację.

Redakcja 29.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również