Kamery live
prognoza pogody

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Psa. Nowotarska policja przedstawia swoich “czworonożnych funkcjonariuszy”

1 lipca 2020 14:52

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Psa. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu  również ma swoich czworonożnych funkcjonariuszy. Policyjne psy pracują dla nas wszystkich – biorą udział w patrolach i zabezpieczeniach imprez masowych, tropią przestępców, pomagają wykrywać niebezpieczne substancje i środki odurzające. Obecnie w nowotarskiej jednostce służy czterech czworonożnych funkcjonariuszy. Jasan i Judoka to psy patrolowo-tropiące, Mir to pies wyszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków, a Iden specjalizuje się w wyszukiwaniu materiałów wybuchowych.

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Psa. Nowotarska policja przedstawia swoich

Wszystkie czworonogi mają swoich policjantów przewodników, którzy wkładają ogrom pracy i zaangażowania w wyszkolenie i opiekę nad swoimi podopiecznymi. Czworonogi natomiast odwdzięczają się ciężką pracą, miłością i zaufaniem. Psy policyjne, każdego roku stają do rywalizacji w Wojewódzkich Kynologicznych  Mistrzostwach Polski i od kilku lat zajmują miejsca na podium, zdobywając dyplomy, puchary i medale.

W ubiegłym roku, Mir ze swoim przewodnikiem zajęli I miejsce w kategorii przewodników psów wyszkolonych do wyszukiwania zapachów narkotyków. Mir reprezentował małopolską Policję w Ogólnopolskim Finale Mistrzostw.

W 2018 roku Hektor, który obecnie pełni służbę w Komedzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie wraz ze swoim przewodnikiem, zajęli III miejsce w kategorii przewodników psów patrolowo-tropiących.

W 2016 roku Jasan  zajął III miejsce w kategorii przewodników psów patrolowo-tropiących.

W 2015 roku Iden wraz ze swoim przewodnikiem był drugi w kategorii przewodników psów do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych. Drugie miejsce zajął również Bulik wyszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków.

Niestety nie każdy pies ma dobre życie i wspaniałych właścicieli. Słyszymy o przypadkach porzucania i znęcania się nad zwierzętami. Niektóre trafiają do schroniska, gdzie później czekają na swojego opiekuna, niektóre długimi latami.

Pamiętajmy, zanim zdecydujemy się przygarnąć czworonoga, zastanówmy się i podejmijmy przemyślaną adopcję. Pies to nie zabawka, nie można jej odłożyć w kąt, albo wyrzucić kiedy nam się znudzi. Kiedy damy mu dom, dużo miłości i troski, odwdzięczy się, będzie naszym najlepszym i wiernym przyjacielem.

źródło: KPP Nowy Targ

 

os 01.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również