Kamery live
prognoza pogody

Dziś Międzynarodowy Dzień Strażaka – złóż im życzenia i podziękowania za ich pracę!

Jeżdżą do pożarów, biorą udział w ratowaniu mienia w trakcie podtopień i powodzi, a w czasie wypadków drogowych to oni są pierwsi na miejscu. Czwartego maja strażacy wspominają swojego patrona, świętego Floriana. 

Dziś Międzynarodowy Dzień Strażaka - złóż im życzenia i podziękowania za ich pracę!

Fot. Maciej Gębacz

To jedna z najtrudniejszych i najbardziej wymagających służb w naszym kraju. Nowotarscy strażacy muszą być gotowi do akcji 24 godziny na dobę w każdy dzień roku – nawet w swoje święto.

Trudno przecenić ich zasługi dla regionu; W ubiegłym roku brali udział m.in. w akcji gaśniczej wielkiego pożaru hali magazynowej w Szaflarach (KLIKNIJ! aby zobaczyć), czy akcji ratunkowej w zderzeniu autobusu pasażerskiego z busem (KLIKNIJ! aby zobaczyć). Ale funkcjonariusze Straży Pożarnej angażują się również w wydarzeniach charytatywnych, czego przykładem jest chociażby coroczna pomoc w organizacji Szlachetnej Paczki (KLIKNIJ! aby zobaczyć)

Tegoroczne świętowanie strażakom zapewne popsuje obecna pandemia koronawirusa oraz wprowadzone przez nią krajowe obostrzenia. Dlatego aby docenić ich pracę i trud wkładany w ratowanie każdej osoby oraz mienia, złóżcie im w komentarzach podziękowania i życzenia! Pokażmy jakim szacunkiem cieszy się praca strażaka na Podhalu. 

W imieniu całej redakcji Nowytarg24.tv wszystkim strażakom składamy szczęśliwych powrotów z akcji i zadowolenia z wykonywanych przez siebie obowiązków.

/ps/

Piotr Starmach 04.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Mask 20:22 04.05.2020

Nojlepsego dla Tadka i Tomka !!!

Zobacz również