Kamery live
prognoza pogody

Dziś Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

27 stycznia 2018 22:56
Wyciszenie Włącz dźwięk

27 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu ustanowiony w 2005 r. decyzją Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Przypada on na rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz – Birkenau. – Zbrodnie niemieckie, które zostały dokonane tutaj w Auschwitz to zbrodnie, które pojęcie zła, pojęcie nienawiści wyniosły na zupełnie inne, nieznane do tamtej pory poziomy – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej uroczystości 73. rocznicy wyzwolenia obozu. 

Z tej okazji przypominamy krótki, okolicznościowy materiał, upamiętniający zorganizowane w Nowym Targu obchody 75. Rocznicy Zagłady Żydowskich Mieszkańców Powiatu Nowotarskiego, które miały miejsce w dniach 30 sierpnia i 3 września 2017 roku. 

W programie wykorzystano fragment słowno-muzycznego programu „Pamięci tych, którzy żyli z nami” przygotowanego przez „Śwarnych”. Został on zaprezentowany w sali widowiskowej MOK w dniu 30 sierpnia 2017 roku.

Wiersz „Monolog chłopczyka w kaszkiecie” Irit Amiel czyta Marcin Kudasik.

os 27.01.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również