Kamery live
prognoza pogody

Dzika w MOK-u

21 lipca 2016 07:18

Są dwie pasje, które wprawiają w drżenie moje serce. Pierwsza to moje córki, które każdego dnia dają mi bezwarunkową miłość. Uczą mnie, jak być, jak czuć i jak cieszyć się życiem. Dają mi lekcję cierpliwości i pokory. W codziennej gonitwie odnajduję drugą pasję i miłość – fotografię. Miłością do zdjęć zaraził mnie mój Tata, pasjonat fotografii analogowej - mówi Kinga Ciężak.

 

Dzika w MOK-u

   Projekt „Dzika” inspirowany jest literaturą, filmem, muzyką i fotografią towarzyszącymi mi w codziennym życiu. „Biegnąca z wilkami. Archetyp Dzikiej Kobiety w mitach i legendach” Clarissy Pinkoli Estés, poezja Papuszy – Bronisławy Wajs pozwalają zobaczyć siebie jako kobietę wypełnioną dobrymi instynktami, pasją i kreatywnością. Filmy „Sekret z księgi z Kells” i “Księżniczka Mononoke” pełne obrazów, dźwięków i treści dotykających zagadnień rozpadu, powiększającej się przepaści między ludźmi i przyrodą. Czarno – białe fotografie analogowe, wykonane aparatem Holga. „Holga umożliwia spotykanie świata w sposób szczególny. Najbardziej może ze wszystkich aparatów jest ona bowiem obciążona subiektywnością i przypadkowością. Fotografując Holgą nigdy nie jesteś pewny końcowego rezultatu. Podobnie jak wyruszając w drogę, nie wiesz, dokąd ostatecznie dotrzesz i kogo spotkasz. Lub kto spotka Ciebie. Jest subiektywna i tego nie ukrywa. Dlatego właśnie jest uczciwa. I fascynująca – dodaje Ciężak.

   4 sierpnia 2016 roku w sali nr 28 Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu przy al. Tysiąclecia 37 odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Kingi Ciężak zatytuowany “Dzika”. Jej prace to zdjęcia kreacyjne ukazujące wewnętrzne krajobrazy. Skupiają się na tym, co osobiste, a jednocześnie decydujące o sposobie odbierania i interpretowania rzeczywistości. Obrazy te powstały w celu zbadania różnych, często skrajnych emocji i stanów psychicznych.

Wstęp wolny

oprac. MSX

fot. MOK Nowy Targ

NT24TV 21.07.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również