Dziewięciu nowych funkcjonariuszy zasili nowotarski posterunek policji
Służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. To wczoraj uroczyście ślubowali ci, którzy zdecydowali się wstąpić w szeregi małopolskiej Policji.

/Fot: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie/
Uroczystość odbyła się wczoraj na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Wzięli w niej udział wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar oraz komendant wojewódzki w Policji w Krakowie insp. Artur Bednarek.
Adeptów czeka teraz szkolenie zawodowe podstawowe w jednej z policyjnych szkół, gdzie będą zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa czy taktyki i technik interwencji. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po zakończonym szkoleniu policjanci powrócą do swoich jednostek, gdzie będą pełnić codzienną służbę. 9 funkcjonariuszy zasili KPP Nowy Targ.
Przed ślubowaniem wojewoda wraz z komendantem opowiedzieli na briefingu prasowym o nowym świadczeniu mieszkaniowym dla służb mundurowych oraz o rozwoju małopolskiego garnizonu Policji.
– Nowy dodatek mieszkaniowy dla służb mundurowych będzie wynosił od 900 do 1800 zł. To nowe rozwiązania, wprowadzane przez rząd na wzór modelu stosowanego w Siłach Zbrojnych RP. Reforma obejmie Policję, Straż Graniczną, Państwową Straż Pożarną oraz Służbę Ochrony Państwa. Ma zacząć obowiązywać od 1 lipca tego roku. Stawiamy na dalsze wsparcie i profesjonalizację służb mundurowych. Dotychczasowy system nie nadążał za rzeczywistością i był ograniczony do niewielkich dodatków, które nie odpowiadają realnym potrzebom funkcjonariuszy. Tym bardziej zasadne jest dążenie do zrównania statusu funkcjonariuszek i funkcjonariuszy ze statusem żołnierzy Wojska Polskiego. Co istotne, jest to rozwiązanie wypracowane po konsultacjach z policjantami i związkami zawodowymi – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.
Nowe świadczenia zapewnią funkcjonariuszom większą elastyczność i lepsze dopasowanie warunków mieszkaniowych do ich potrzeb. Będą mogli skorzystać z jednej z czterech form wsparcia (w zależności od dostępnych wariantów w danej jednostce):
– świadczenie mieszkaniowe,
– przydział lokalu mieszkalnego,
– przydział kwatery tymczasowej,
– miejsce w internacie lub kwaterze internatowej.
/źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie/
Komentarze