nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Dzień Seniora w Nowym Targu

„Zdrowi, bezpieczni, aktywni” – pod takim hasłem już w środę (23 października 2019 r.) Zakład Ubezpieczeń Społecznych wraz z partnerami zaprasza na Dzień Seniora w Nowym Targu.
 

Co roku w całej Polsce organizujemy zajęcia dla seniorów, które mają ich zachęcić do wyjścia z domu. Chcemy, aby w tym czasie mogli oni skorzystać z porad i pomocy ekspertów ZUS. Świadczenia, waloryzacja czy zatrudnienie na emeryturze, to kwestie bardzo ważne dla tej grupy.  Oprócz tego istotna jest aktywizacja społeczna. Zaplanowane wydarzenia i atrakcje, to świetna okazja dla seniorów, żeby ze sobą porozmawiali, ale też nawiązali nowe relacje i jednocześnie ciekawie spędzili czas.

Eksperci ZUS podpowiedzą jak można podwyższyć świadczenie, wyjaśnią w jaki sposób skorzystać z rehabilitacji leczniczej oraz opowiedzą o nowym świadczeniu 500+ dla osób niesamodzielnych. Policjanci wyjaśnią jak zadbać o bezpieczeństwo osób starszych.

Dzięki obecności przedstawicieli Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu – Instytutu Zdrowia będzie można zmierzyć sobie ciśnienie, zbadać poziom cukru we krwi, zrobić sobie masaż czy makijaż. Seniorzy w będą mieli wolny wstęp do groty solnej, na basen i saunę. Zainteresowani mogą wziąć udział w zajęciach jogi i aqua-aerobiku.

Ponadto wydaliśmy kolejny numer „ZUS dla Seniora”, w którym są najważniejsze informacje dla osób starszych. Jest on dostępny na stronie internetowej www.zus.pl.

Partnerzy wydarzenia: Policja, PPWSZ – instytut zdrowia, Urząd Miasta Nowy Targ, MCSiR Nowy Targ, Uniwersytet III Wieku, MOK Nowy Targ, Nowotarska Rada Seniorów.

Szczegółowy harmonogram:

  • 10.00 uroczyste rozpoczęcie spotkania
  • 10.10–10.15 Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji – oferta dla Seniorów
  • 10.15–11.00 wykład ZUS (Od czego zależy wysokość emerytury, czy mogę ją podwyższyć?  Rehabilitacja z ZUS, a rehabilitacja z NFZ. 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji)
  • 11.00–12.00 wykład przedstawiciela Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu
  • 12.00–12.30 przerwa na poczęstunek
  • 12.30 występ zespołu „SEPTYMKI” z Miejskiego Ośrodka Kultury
  • 13.00–13.30 Uniwersytet III wieku – oferta dla Seniorów.
  • Od godz. 13.30 zajęcia dla seniorów na basenie, grota solna, joga.

Zapraszamy w środę (tj. 23 października 2019 r.), w godz. 10:00 – 14:30 do Pływalni Miejskiej w Nowym Targu, Pl. Evry 4.

 

3 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna
array(3) { [0]=> int(56) [1]=> int(62) [2]=> int(68) }