Kamery live
prognoza pogody

Dzień otwarty w nowotarskiej “dwójce” – udany i z dużą frekwencją (galeria)

18 marca 2017 16:23

Wiele atrakcji czekało dziś na przyszłych uczniów szkoły podstawowej, którzy przybyli z rodzicami zobaczyć jak wygląda "dwójka" od środka. Była okazja, by zapoznać się z nauczycielami, opatrzyć z salami lekcyjnymi, poznać paru starszych, życzliwych kolegów. 

Dzień otwarty w nowotarskiej

Goście już od progu witani byli przez samą dyrekcję balonikami, cukierkami i uśmiechem. Całe dwie godziny przeznaczone na zwiedzenie szkoły upłynęły szybko i w bardzo miłej atmosferze. Na początek odbyło się muzyczne przedstawienie przygotowane przez dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy, pod kierunkiem pani Grażyny Smoroń. Później zaproszono przyszłych uczniów klas pierwszych i zerówek (choć nie brakowało również ich młodszego rodzeństwa) do sal lekcyjnych. Młodzi harcerze zachęcali do udziału w grze terenowej – w każdym z miejsc zlokalizowanych w różnych częściach szkoły – od szatni po stołówkę – czekali z zadaniem do wykonania.

Były zabawy z kolorową chustą animacyjną na sali gimnastycznej, była wesoła “lekcja” angielskiego, ciekawe eksperymenty przyrodnicze przygotowywane przez uczniów starszych klas, zajęcia plastyczne, informatyczne i muzyczne, a także interaktywna matematyka. Była okazja, by obejrzeć pod mikroskopem skrzydła motyla i ptaka, zagrać na różnych instrumentach, pomalować – wirtualnie i realnie, czy zatańczyć.

Sale zachwycały wyposażeniem i przyrządami do nauki, a nauczyciele zjednywali sobie serca dzieci otwartością, życzliwością i pomysłowością. Nie mniejszy wkład w sukces dzisiejszego dnia otwartego mieli starsi uczniowie, ochoczo asystujący pedagogom w zajęciach dla przyszłych uczniów. Uśmiechnięci i uczynni, byli żywą wizytówką “dwójki”, zachęcającą do wyboru właśnie tej szkoły. 

NT24TV 18.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również