Kamery live
prognoza pogody

Dzień Dziecka w Szaflarach i… smak cysterskich antonówek

3 czerwca 2024 16:47

GMINA SZAFLARY. Rośnie popularność Parku Cysterskiego w Szaflarach. Prawie 10-godzinne imprezy składające się na program organizowanego przez gminę Dnia Dziecka przyciągnęły kilka tysięcy osób, przeważnie rodziców z dziećmi. Punktem kulminacyjnym wydarzenia było sadzenie przywiezionej ze Szczyrzyca cysterskiej jabłonki.

Dzień Dziecka w Szaflarach i… smak cysterskich antonówek

Przez całą sobotę, od godz. 13.00, Park Cysterski tętnił zabawą. Były dmuchańce, trampoliny, ścianka wspinaczkowa, zabawne konkursy sprawnościowe i pokazy strażackiego sprzętu. A ponieważ miało być ekologicznie i zdrowo – prócz gofrów i galaretek ze śmietanką, koła gospodyń wiejskich serwowały najmłodszym jabłka wprost z cysterskiej piwniczki w Szczyrzycu, których wójt zamówił prawie pół tony i owocowe desery.

Wieczorem, po Mszy Św. w szaflarskim kościele bracia cystersi, na czele z opatem – o. Szymonem Mateuszem Warciakiem, razem z wójtem Rafałem Szkaradzińskim, przewodniczącym Rady Gminy Stanisławem Wąsikiem i radnymi – ceremonialne zasadzili przy pomniku u wejścia do Parku szczyrzycką jabłonkę. Jest to antonówka, która owoc ma bardzo smaczny i zdatny do przechowywania przez zimę. Istnieje tylko obawa, by surowy górski klimat nie zaszkodził wiosną delikatnym zawiązkom.

Po zmroku czekał jeszcze zgromadzonych w Parku Cysterskim jak zwykle magiczny laserowy pokaz „Legend Podhala” na tle bryzgów fontann.

(asz)

 

 

 

Anna Szopińska 03.06.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również