Kamery live
prognoza pogody

Dzień Dziecka – w parku i w wodzie

6 czerwca 2016 12:19

 

NOWY TARG. Na osiem godzin przygotowany był dla dzieci program w Parku Miejskim. Godzinny wstęp na pływalnię miały tego dnia tylko za dwa złote. W rozrywkach, atrakcjach i uciechach przez pół niedzieli nowotarskie dzieciaki mogły się dosłownie pławić.

 

Dzień Dziecka – w parku i w wodzie

Niespodzianką stała się jedynie wiosenna ulewa – ciepła i przelotna. W parku w każdym razie miało być i zabawowo, i rekreacyjnie, i smakowicie. Dlatego program zaczął się do zawodów rowerowych dla uczniów podstawówek. Na rekreacyjny wątek złożyły się też
wiczenia, tańce i zabawy z HiFitness, gimnastyka artystyczna,  mini tor przeszkód dla przedszkolaków, wspinaczkowa tyrolka z pełną asekuracją. Całkiem małym pozostawało szaleństwo na dmuchańcach.

Przerywnikami kolejnych punktów programu były wokalne popisy młodych talentów ze Studia Piosenki Sepytma. Dla najmłodszych nowotarżan dwa bajkowe spektakle wystawiły na parkowej scenie uczniowskie grupy teatralne – z nowotarskiej „czwórki” i z Zespołu Szkół w Cichem. Tańcem z elementami akrobacji popisał się zespół tańca „Party-tura Fun”. Urokiem góralszczyzny zarażali „Mali Śwarni”. W parku można się było bawić z klownami, którzy uczyli też sztuki chodzenia na szczudłach. Były warsztaty cyrkowe, tęczowe gigant-bańki, nauka żonglerki i jazda na motocyklach. Co więcej – zabawę prowadził Mirosław Witkowski – ostatnio fetowany w Nowym Targu jako twórca koncertowego projektu „Mozart kontra Sinatra”.
Do ruchu i gimnastyki umysłu zaprosili też seniorzy, uruchamiając przygotowaną w parku szachownicę.

NT24TV 06.06.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również