Kamery live
prognoza pogody

Dzień Dziecka w Nowym Targu – nie tylko 1 czerwca. Atrakcji jest sporo

Pełen atrakcji piknik w parku, piraci, kino – a może coś w klimacie lotniczym, pływackim lub piłkarskim? Oferta z okazji Dnia Dziecka jest w tym roku w Nowym Targu wyjątkowo bogata, a samo świętowanie – rozłożone na co najmniej trzy dni. 

Dzień Dziecka w Nowym Targu - nie tylko 1 czerwca. Atrakcji jest sporo

fot. arch. nowytarg24.tv

Główny, Miejski Dzień Dziecka zaplanowano na sobotę, 3 czerwca 2023 w godzinach 12-18 w Parku Miejskim. Za organizację wydarzenia odpowiada Miejskie Centrum Kultury. Na dzieci i całe rodziny czekają bezpłatne atrakcje: pokazy ratownictwa PPUZ, gra miejska, dmuchańce, park linowy, zabawy dla najnajmłodszych z Etnobobo, strefa sportowa z Decathlon, gry sportowe i logiczne z całego świata, warsztaty naukowe, warsztaty robotyki, warsztaty budowy samochodów sterowanych, warsztaty upcycling, nakua języków obcych, drukowanie 3D, pokazy strażackie i malowanie buziek.

Dodatkowo odbędą się pokazy i występy na scenie (Mali Śwarni, Studio Piosenki Septyma, Grupy taneczne Freestyler, „Hyrni”, Psie pokazy z „W kitę (wy)czesane”, Akademia Gimnastyki, pokazy naukowe). Całość zwieńczy dyskoteka. W razie niepogody Dzień Dziecka 2023 odbędzie się w budynku MCK Nowy Targ przy Alejach Tysiąclecia. 

1 czerwca 2023 MCK zaprasza natomiast dzieci wraz z rodzicami do kina na bezpłatne pokazy filmowe. O godz.17.00 wyświetlony zostanie film “Yuku i magiczny kwiat”, a o godz.18.30 “Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica skorpiona”. Wstęp wolny.

Również 1 czerwca w godzinach 9-14 na Odlotowy Dzień Dziecka na lotnisku zaprasza Aeroklub Nowy Targ. Każde dziecko, to duże i to małe jest mile widziane. Zaplanowano wiele atrakcji, w tym możliwość zobaczenia z bliska samolotów, szybowców a także wojskowego śmigłowca i wozu strażackiego. Będą też dmuchańce i lot balonem na uwięzi. 

A to nie wszystkie atrakcje, z jakich mogą skorzystać dzieci w dniu swojego święta. 1 czerwca 2023 w Parku Miejskim odbędzie się  Piłkarski Dzień Dziecka, organizowany przez Nowotarski Klub Piłkarski Podhale wraz z Urzędem Miasta Nowy Targ. W godzinach od 16 do 20 na uczestników czeka mnóstwo atrakcji m.in. konkursy (piłkarski gol, mistrz techniki, turniej na play-station) z licznymi i nagrodami rzeczowymi. Aby zapoznać się ze szczegółami każdej konkurencji, należy zeskanować kod QR na załączonym plakacie. Limit miejsc jest ograniczony, nie warto więc zwlekać z zapisami.

Ofertę dla najmłodszych – w postaci Pirackiego Dnia Dziecka- przygotowała też Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa. Kampus Uczelni zamieni się w tym dniu w wielki statek piracki, gdzie na każdego gościa będą czekać gry, zabawy, warsztaty edukacyjne przeprowadzone przez naszych marynarzy – studentów i wykładowców oraz spotkanie ze służbami mundurowymi. W programie znajdzie się m.in. pasowanie na pirata, dmuchańce, poczęstunek i słodkości, a główną atrakcją będzie wielka bitwa kolorów. Wydarzenie odbędzie się 1 czerwca 2023 w godz. 11-15. 

Z kolei Pływalnia Miejska w Nowym Targu zaprasza w niedzielę, 4 czerwca 2023 do zabawy na dmuchanym torze przeszkód oraz do skorzystania z promocyjnego biletu wstępu na pływalnię. W tym dniu wszystkie dzieci i młodzież (za okazaniem legitymacji szkolnej) będą mogły zakupić promocyjny wstęp na halę basenową w cenie: 7 zł (1 godz.), 14 zł (2 godziny) i 21 zł (3 godziny). Dmuchany tor przeszkód będzie dostępny na pływalni w godzinach 10:00 do 18:00. Z atrakcji mogą korzystać dzieci powyżej 7 lat oraz umiejące pływać.

os 30.05.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
MM 18:37 30.05.2023

A jutro w Bibliotece :)

Zobacz również