Kamery live
prognoza pogody

Dzień Dobra w Nowym Targu – w tym roku dedykowany małej Kamilce

23 kwietnia 2023 22:26

To była pierwsza duża, plenerowa impreza w Nowym Targu i od razu z fantastyczną pogodą. Wypełniony wieloma atrakcjami dla całych rodzin Dzień Dobra zorganizowany przez  Caritas Parafii św. Katarzyny już po raz drugi z rzędu, połączono w tym roku ze zbiórką na rzecz Kamilki Gil, chorującej na SMA. 

Dzień Dobra w Nowym Targu - w tym roku dedykowany małej Kamilce

Były występy artystyczne na scenie, loteria fantowa, przejażdżki na kucyku, pokazy psich sztuczek, czy szalone animacje prowadzone przez  Klaunową Przygodę, ale – jak na rodzinny piknik przystało – nie brakło też waty cukrowej, dmuchańców, malowania buzi, czy plecenia warkoczyków. Wśród licznych pokazów, duże zainteresowanie wzbudzili rowerowi kaskaderzy z Góral Trial Show, z wielokrotnym mistrzem Polski Jackiem Jarząbkiem na czele. 

-Dzień Dobra organizowany jest drugi raz w Nowym Targu. To jest dzień dla wolontariuszy, żebyśmy pokazali, co robimy tak naprawdę przez cały rok. Skupiamy ludzi, żeby pokazać, że dobra jest więcej – wyjaśnia Katarzyna Szewczyk, wolontariuszka z Caritas Parafii św. Katarzyny w Nowym Targu. 

Dzień Dobra – to wydarzenie, które łączy rozmaite stowarzyszenia i osoby w różnym wieku. Na scenie prezentowały się m.in. dzieci i młodzież z zespołów regionalnych (Mali Harklowanie, Mali Hyrni), jak i seniorzy (Wirujące Babki). Nowotarski UTW zachęcał do gry w bule, a młodzież z Grupy Airsoft zapraszała na strzelnicę ASG. Przepięknie zaprezentował się w blasku popołudniowego, kwietniowego słońca Nowotarski Klub Kyokushin Karate Yokozuna – trenując  bezpośrednio na trawie, na bosaka. Dużo radości przyniosła eksplozja kolorów – nie brakło chętnych do “przybrudzenia się” barwną, pudrową chmurką. 

Link do wpłat na rzecz Kamilki Gil: https://www.siepomaga.pl/kamila-sma

fot. Paweł Kos

 

 

os 23.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również