Kamery live
prognoza pogody

Dzięki niemu zrealizowano wiele projektów. O zasługach śp. Wiesława Gąsiora

WSPOMNIENIE. Spotkałem Wieśka Gąsiora przy zakładaniu Fundacji Rozwoju Regionu Jeziora Czorsztyńskiego – wspomina zmarłego niedawno Wiesława Gąsiora wicestarosta Bogusław Waksmundzki, jednocześnie przewodniczący Rady Fundacji Rozwoju Regionu Jeziora Czorsztyńskiego.  

Dzięki niemu zrealizowano wiele projektów. O zasługach śp. Wiesława Gąsiora

Fundacja łączy jednostki samorządowe i podmioty gospodarcze oraz Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica (ZEW). Główną ideą powstania była wspólna promocja i budowa ścieżki rowerowej. Przy zmianach samorządowych po wyborach w 2006 r. nastąpiły zmiany w Fundacji. Wiesław Gąsior podjął się trudnej roli bycia jednoosobowym zarządem fundacji. Jako prezes zarządu podejmował – wraz z przychylnością Rady Fundacji – różnorodne inicjatywy dla promowania całego regionu Jeziora Czorsztyńskiego.

Dzięki jego biznesowemu podejściu do tematu promocji zrealizowano wiele projektów ze środków programów – Mecenat Małopolski, Europejskiej Współpracy Terytorialnej Polska – Słowacja. Wykonano oznakowanie szlaków rowerowych wokół Jeziora Czorsztyńskiego, szlaki rowerowe na terenie gminy Łapsze Niżne. Mając dobre relacje z prezesami spółki ZEW Niedzica i samorządami wokół jeziora – Łapsze Niżne i Czorsztyn, Nowy Targ, powiatem nowotarskim, przy wydatnym jego i marszałka Marka Sowy zaangażowaniu pozyskał środki na wykonanie dokumentacji ścieżki wokół jeziora. Termin wykonania dokumentacji był krótki – należało wykorzystać środki z oszczędności perspektywy UE 2007-2013. Dzięki Wieśka zaangażowaniu wykonano dokumentacje w określonym terminie. Wymagało to wielu spotkań z samorządami, właścicielami gruntów, pracownikami marszałka i prezesem ZEW.

Po wyborach samorządowych w 2014 r. prezes Wiesław Gąsior przekazał dokumentacje z pozwoleniem na budowę dla samorządów Łapsz Niżnych, Czorsztyna i gminy Nowy Targ. Te samorządy pozyskały środki UE poprzez wsparcie marszałka Marka Sowy i Jacka Krupy oraz prezesów ZEW – Grzegorza Podlewskiego i Macieja Krakowskiego wykonały „Ścieżkę wokół Jeziora Czorsztyńskiego”. Wieśka działania dotyczące budowy ścieżki rowerowej są pomnikiem działań jego i wielu osób aktywnie wspierających. Był skromny w swych działaniach – twierdził, że prowadzenie inwestycji ma być w ciszy, aby mogła być wykonana. Nawet po wykonaniu inwestycji czy projektów nie promował swojej osoby. Chciał, aby one wzbogacały region i przyciągały turystów, zachęcały do bycia w pięknym i atrakcyjnym regionie.

Wiesiek pozostanie w naszej pamięci jako człowiek, który starał się rozwiązywać problemy stojące na naszej drodze w porozumieniu ze wszystkimi stronami. Dzięki jego cechom charakteru wiele drobnych i ważnych rzeczy, inwestycji zostało wykonane dla rozwoju regionu Jeziora Czorsztyńskiego.

Bogusław Waksmundzki – Przewodniczący Rady Fundacji Rozwoju Regionu Jeziora Czorsztyńskiego

 

 

 

 

 

Anna Szopińska 06.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Ania 09:02 07.04.2023

Wiesiu, brakuje nam Ciebie - Twojej klasy, skłonności do kompromisu, skromności i klasy. Wieczne odpoczywanie .....

Zobacz również