PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Dziecko złamało kości obu rąk po upadku na rowerze w górach

22 maja 2023 23:16

W weekendowej kronice Grupy Podhalańskiej GOPR znalazły się dwie interwencje w związku z wypadkami rowerowymi z udziałem najmłodszych. Najbardziej poszkodowane okazało się dziecko, które wskutek upadku na rowerze na ścieżce rowerowej Krzywoń w Rabce-Zdroju, doznało złamania kości przedramienia obu rąk.

Dziecko złamało kości obu rąk po upadku na rowerze w górach

Zgłoszenie do Stacji Centralnej GP GOPR wpłynęło w niedzielę, 21 maja o godzinie 13:30. Opiekun wezwał zespół ratowników do dziecka, które po upadku na rowerze na ścieżce rowerowej Krzywoń, doznało urazu rąk. Po dotarciu na miejsce, stwierdzono złamania kości przedramienia obu rąk, z wyraźną zmianą obrysu kończyn. Dziecko, po unieruchomieniu rąk, ewakuowano do Rabki, skąd wspólnie z ojcem udali się do szpitala. 

To nie jedyny rowerowy wypadek w górach z udziałem dziecka. Tego samego dnia po godzinie 16 do dyżurki GOPR w Szczawnicy dotarło zgłoszenie o konieczności transportu dziewczynki, która upadła z roweru na ścieżce rowerowej, doznając urazu lewej dłoni oraz kciuka. Poszkodowaną wraz z opiekunem przetransportowano do własnego samochodu, skąd udają się na dalsze leczenie ambulatoryjne.

Na zdjęciu ścieżka rowerowa na Krzywoniu. źródło: rabka.pl 

os 22.05.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również