Kamery live
prognoza pogody

Działania “Smog” wykryły 102 nieprawidłowości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska

12 maja 2021 20:04

11 maja br. na terenie Małopolski policjanci przeprowadzili jednodniowe działania „Smog”, które miały na celu wyeliminowanie z ruchu jak największej ilości pojazdów, które zanieczyszczają środowisko.

Działania

Funkcjonariusze za pomocą dymomierzy i analizatorów spalin sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Podczas całodziennych działań małopolscy policjanci skontrolowali 1574 pojazdy, ujawnili 102 nieprawidłowości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska oraz wyciekami płynów eksploatacyjnych, za które zatrzymano dowody rejestracyjne.

Za używanie pojazdów w sposób powodujący uciążliwość związaną z nadmierną emisją spalin do środowiska grozi mandat karny w wysokości do 300 zł, ponadto za tę nieprawidłowość policjant obligatoryjnie zatrzymuje dowód rejestracyjny pojazdu z zakazem dalszej jazdy.

Na terenie powiatu nowotarskiego nie ujawniono nieprawidłowości związanych z nadmierną emisją spalin. Podczas akcji policjanci reagowali również na inne wykroczenia i te związane ze stanem technicznym pojazdów. Łącznie funkcjonariusze skontrolowali 83 pojazdy, ujawniając 42 wykroczenia i zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych.

KWP Kraków/KPP Nowy Targ zdj. KPP Zakopane

os 12.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również