Kamery live
prognoza pogody

Dyskusyjny Klub Książki – nowa płaszczyzna spotkań w bibliotece

20 stycznia 2018 16:25

Inauguracyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Targu odbędzie się 25 stycznia (czwartek) 2018 r.o godz. 17:00 w Sali Regionalnej w Miejskim Ośrodku Kultury przy Al. Tysiąclecia 37. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Dyskusyjny Klub Książki - nowa płaszczyzna spotkań w bibliotece

Literackie spotkania, rozmowy o książkach, przedsięwzięcia popularyzujące literaturę i czytelnictwo Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu organizuje od lat. Poczynając od bieżącego roku poszerzamy naszą ofertę kulturalną o nową formułę. Po przeszło pięciu latach starań MBP dołączyła do ogólnopolskiej sieci organizatorów Dyskusyjnych Klubów Książki (DKK).

Główną ideą tej inicjatywy jest stworzenie dla wszystkich lubiących czytać miejsc, gdzie mogliby porozmawiać o przeczytanych książkach, od czasu do czasu spotkać się z autorami, a przy tym, poprzez swą aktywność, propagować czytelnictwo.

Inicjatorem powołania do życia sieci Dyskusyjnych Klubów Książki jest Instytut Książki w Krakowie, który także ponosi koszty ich funkcjonowania finansując zakup przeznaczonych dla Klubów interesujących książek, opłacając spotkania autorskie i inne wydarzenia kulturalne.

Zasadą funkcjonowania DKK są comiesięczne spotkania, na których omawiana jest wybrana wcześniej i przeczytana przez uczestników Klubu książka. Mile widziane będą też recenzje przeczytanych utworów, które za zgodą autorów mogą zostać opublikowane za stronie www nowotarskiej Biblioteki lub Instytutu Książki, a także inne inicjatywy propagujące czytanie. Oferta kierowana jest do wszystkich, którzy lubią czytać i wymieniać poglądy na temat przeczytanych książek, a także do tych, którzy o pożytkach systematycznej lektury chcieliby się dopiero przekonać.

Poza przyjemnością porozmawiania o książkach, poszerzenia czytelniczych zainteresowań uczestnictwo w Klubie będzie okazją do towarzyskich spotkań w miłej atmosferze.
Koordynatorem tej akcji w Małopolsce jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, skąd otrzymywać będziemy wybrane przez Klubowiczów lektury.

os 20.01.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również