Kamery live
prognoza pogody

“Dwójka” kolędowo i charytatywnie

2 lutego 2019 10:08

To był już ostatni dzwonek na wspólne kolędowanie, ale – z uwagi na ferie zimowe i koniec pierwszego semestru – jedyny możliwy. Tradycji musiało stać się jednak zadość. Wczoraj, 1 lutego w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Targu społeczność szkolna i zaproszeni goście już po raz siódmy spotkali się, by wspólnie pośpiewać, podziwiać muzyczne talenty uczniów, ale też włączyć się w charytatywną akcję realizowaną pod patronatem UNICEF. 

Zebrane podczas  tegorocznego, kolędowego wieczoru pieniądze (ponad 2 tys. złotych) przeznaczone zostaną na zakup szczepionek przeciwko odrze dla dzieci z Afryki. W tym roku już nie misie, a ponownie lalki z różnych stron świata uszyte wcześniej przez dzieci i rodziców “dwójki” zostały przekazane na licytację. Była lalka hokeistka i harcerka, nie brakło góralek, były lalki z Japonii, Indii, Afryki. Łącznie 25 bajecznie kolorowych ręcznie wykonanych arcydzieł. I choć nie każda perfekcyjna, “jak ze sklepu”, to na pewno wszystkie wykonane z potrzeby serca i chęci niesienia pomocy. 

Taka jest zresztą idea dwójkowego kolędowania, które odbywa się pod hasłem “Kolędowanie to duszy uwrażliwianie” – wyczulanie dzieci na piękno i konieczność kultywowania tradycji śpiewania kolęd, ale też na problemy drugiego człowieka, w tym przypadku – nędzę, głód  i choroby, jakie dotykają najmłodszych mieszkańców  krajów trzeciego świata.

Zaproszenie do wspólnego kolędowania przyjęli wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Marek Mozdyniewicz i kierownik Muzeum Podhalańskiego Robert Kowalski. 

/os

os 02.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również