Kamery live
prognoza pogody

Dwie turystki zgubiły się nocą w Małych Pieninach

28 września 2021 09:27

W sobotę, 25 września po godzinie 22 do Grupy Podhalańskiej GOPR dotarło głoszenie z posterunku policji w Krościenku o zagubieniu się dwóch turystek w rejonie Wysokiego Wierchu/Durbaszki/Wysokiej. Kobiety nie potrafiły zainstalować aplikacji “Ratunek”, w związku z czym nie było możliwe ustalenie ich dokładnej lokalizacji. Nie umiały także powiedzieć, ile przeszły, w którym kierunku, ani w jakim miejscu odbiły od szlaku. Nie rozpoznawały żadnych charakterystycznych miejsc po drodze.

Dwie turystki zgubiły się nocą w Małych Pieninach
Oto notatka z przebiegu akcji sporządzona przez  ratowników GP GOPR z Sekcji Szczawnica:
 
25.09 po godzinie 22
 
Zgłoszenie z KP Policji w Krościenku o zagubieniu 2 turystek w rejonie Wysokiego Wierchu/Durbaszki/Wysokiej. Brak dokładnej lokalizacji.
Ratownik z Centrali wysyła link do aplikacji – informacja zwrotna: kobiety nie potrafią zainstalować.
Kobiety nie są w stanie powiedzieć ile przeszły, w którym kierunku oraz gdzie odbiły ze szlaku.
Twierdzą że nie mijały po drodze żadnych charakterystycznych miejsc, o które pyta ratownik, a teraz znajdują się w potoku na skraju lasu i polany. Nie mają żadnych urazów i jest im ciepło.
 
Dwa quady udają się w najbardziej prawdopodobne miejsca które wynikają ze zgłoszenia.
 
Ok. godziny 0.15 prośba do centrali o powiadomienie sekcji i wsparcie ratowników.
 
Ok. godziny 0.40 informacja od ratowników jednego z patroli że słyszą głosy w rejonie Polany Pod Wysoką dobiegające z potoku Kamionka. Po kilkunastu minutach udaje się odnaleźć kobiety w trudno dostępnym miejscu.
 
Kobiety nie wymagają pomocy medycznej. Ratownicy ewakuują je do quadów i transportują do Jaworek. Turystki zostały przekazane do jednego z patroli Policji na miejscu.
 
źródło: GP GOPR Sekcja Szczawnica/Facebook
os 28.09.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również