Kamery live
prognoza pogody

Dwa nowe zakażenia w powiecie nowotarskim

22 lipca 2020 11:58

Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie przekazała kolejne dane związane z wirusem SARS-CoV-2 w Małopolsce. W ciągu doby koronawirusem zakaziły się dwie nowe osoby z powiatu nowotarskiego oraz pięć z powiatu tatrzańskiego.

Dwa nowe zakażenia w powiecie nowotarskim

Jak czytamy w komunikacie Wojewody Małopolskiego:

 

“(…) Przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 1 kobieta i 4 mężczyzn, w wieku od 11 do 63 lat, z powiatu wielickiego (2 osoby) oraz tarnowskiego, krakowskiego i limanowskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1538 ozdrowieńców.

 

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie #koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 30 kobiet i 20 mężczyzn, w wieku od 10 dni do 88 lat, z powiatu nowosądeckiego (18 osób), Krakowa (6 osób), powiatu tatrzańskiego i wadowickiego (po 5 osób), Nowego Sącza i powiatu wielickiego (po 4 osoby), myślenickiego i nowotarskiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: suskiego, gorlickiego, krakowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 5 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

 

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2646 osób.

 

W całej Polsce odnotowano dziś 380 nowych przypadków, 6 osób zmarło”.

 

/źródło: Biuro Prasowe Wojewody Małopolskiego/

Piotr Starmach 22.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również