Kamery live
prognoza pogody

Dwa medale zawodników Yokuzuny w Wojniczu

17 lutego 2020 21:10

W sobotę 15 lutego w Wojniczu z udziałem reprezentantów Stowarzyszenia Sportowego Karate Yokuzuna z Nowego Targu odbyła się druga edycja Międzynarodowego Memoriału “Cichociemnych” Spadochroniarzy Armii Krajowej – karate Kyokushin – pod patronatem i przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Dwa medale zawodników Yokuzuny w Wojniczu

W memoriale wystartowało 273 zawodników z 36 klubów z Austrii, Chorwacji oraz Polski. Zawodnicy reprezentowali 6 organizacji karate: WKO Shinkyokushin, KWF, IKO Nakamura, Kenbukai, IKO Sosai oraz Oyama Karate, którzy rywalizowali w konkurencji kumite.

Turniej rozpoczął się oficjalnym otwarciem połączonym z hymnem Polski oraz historią o “Cichociemnych” – polskich żołnierzach walczących o Polskę podczas II Wojny Światowej.

SSK Yokuzunę reprezentowali: Jan Kamiński, Franciszek Kamiński i Zuzanna Mroczka oraz sędzia i trener sensei Ewa Pawlikowska IV dan.

Cała trójka przeszła zwycięsko walki eliminacyjne. W walce o półfinał Franciszek Kamiński niestety musiał zakończyć swój udział natomiast jego młodszy brat Jaś oraz Zuzanna Mroczka pokazali wyższość swoim przeciwnikom i weszli do półfinału. W walkach półfinałowych oboje trafili na godnych siebie przeciwników – mocna, zawzięta i wyrównana rywalizacja sportowa rozstrzygnięta została decyzja sędziów – Jan Kamiński i Zuzanna Mrocza zdobyli brązowe medale.

Maciej Zubek 17.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również