Dwa medale Yokuzuny w Leżajsku

11 kwietnia 2019 20:55

W Leżajsku odbyły się Mistrzostwa makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, w których wzięło udział 240 zawodników i zawodniczek z 33 klubów. Nie zabrakło rzecz jasna reprezentantów nowotarskiej Yokuzuny.

Turniej zorganizowany został przez Leżajski Klub Karate prowadzony przez shihan Dariusza Burdę w ramach Polskiego Związku karate. Tym razem nowotarskie Stowarzyszenie Yokozuna reprezentowało 3 zawodników w kategorii wiekowej seniorów i juniorów.

Fantastycznie zaprezentował się Adam Gniadek, który w konkurencji kumite po dwóch zwycięskich walkach przez ippon ostatecznie uplasował się na 2 miejscu , a w konkurencji kata dostał się do finału i ostatecznie zajął miejsce 4. Dobrze również wypadli nasi seniorzy Adrian Sobolak , który uplasował się na 3 miejscu i debiutujący Mariusz Pudzisz, który ostatecznie zajął 6 miejsce. Udział w turnieju pokryty został ze środków pochodzących z dotacji Gminy miasto Nowy Targ.