Kamery live
prognoza pogody

Dwa dokumenty prawa jazdy zatrzymane podczas jednej interwencji nowotarskiej policji

3 kwietnia 2017 12:07

W nocy z 2 na 3 kwietnia 2017 roku w Trybszu zaraz po północy kierujący samochodem osobowym marki Audi zjechał na pobocze, a następnie wjechał do pobliskiego lasu, po czym wysiadł z pojazdu i oddalił się. Jak podaje Roman Wolski z nowotarskiej policji, samochód był rozbity, a w środku nie było nikogo. Wezwani na miejsce policjanci natychmiast podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawcy zdarzenia drogowego.

Dwa dokumenty prawa jazdy zatrzymane podczas jednej interwencji nowotarskiej policji

Okazał się nim 23 letni mieszkaniec miejscowości Łapsze Wyżne. Kierujący został przebadany na zawartość alkoholu we krwi z wynikiem 1,40 promila oraz została mu pobrana krew do dalszych badań.

W trakcie wykonywania czynności na miejscu zdarzenia w Trybszu, policjanci zauważyli, że kierujący samochodem osobowym marki VW widząc policję na drodze podjął manewr zawracania, cofając zjechał z jezdni i uderzył w barierę energochłonną. W trakcie legitymowania kierujący odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Z uwagi na dziwne zachowanie się kierowacy, policjanci pobrali krew do badań z uwagi na podejrzenie, że może się on znajdować pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

W wyniku tych zdarzeń policjanci zatrzymali kierującym dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami. Ponadto obydwaj kierowcy pozostali w szpitalu na obserwacji.

źródło: KPP Nowy Targ

NT24TV 03.04.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również