Kamery live
prognoza pogody

Duże zainteresowanie dodatkiem węglowym

7 września 2022 11:14

Od 17 sierpnia Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Targu przyjmuje wnioski o wypłatę dodatku węglowego. W pierwszych dwóch tygodniach przyjęto ponad 1400 wniosków – to średnio blisko sto wniosków dziennie. Szacuje się, że złoży je w Nowym Targu w sumie ponad 4 tysiące gospodarstw domowych. 

Duże zainteresowanie dodatkiem węglowym

Realizacją tego zadania zajmuje się Dział Świadczeń dla Rodzin. Z uwagi na bardzo krótki termin rozpatrzenia i wypłaty świadczenia w obsługę zadania zaangażowano również pozostałych pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej. Termin złożenia wniosku upływa w dniu 30 listopada br.

Dodatek węglowy to jednorazowe świadczenie w wysokości 3 tys. . Przysługuje gospodarstwu domowemu, w którym główne źródło ogrzewania zasilane jest paliwem stałym. Na potrzeby ustawy o dodatku węglowym przez paliwa stałe rozumie się węgiel kamienny, brykiet lub pelet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego.

Szersze informacje na temat dodatku węglowego można znaleźć tutaj. 

os 07.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również