Kamery live
prognoza pogody

“Drzewa stanowiły zagrożenie dla ludzi i mienia” – miasto wydaje oświadczenie w sprawie wyciętych topoli

“Drzewa były w złym stanie zdrowotnym, wykazywały liczne zmiany chorobowe. Z racji sędziwego wieku, w znacznym procencie były suche, a co za tym idzie – stanowiły ogromne zagrożenie dla ludzi i mienia” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie Urzędu Miasta. Ścięcie dwóch rosłych topól nieopodal Kopca Kościuszki nastąpiło dziś rano, jednak już zdążyło wywołać wrzawę w mediach społecznościowych. 

fot. Maciej Gębacz

Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji zapewnia jednocześnie, że stale dokonuje nowych nasadzeń drzew na terenie miasta – w ubiegłym roku było to aż 150 sztuk, w tym wstępnie zaplanowano 50 nowych nasadzeń.

Oto pełna treść oświadczenia:

Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji w dniu dzisiejszym tj. 29 lutego 2020 r. dokonał wycinki dwóch drzew topól euroamerykańskich na terenie miejskim w okolicach Kopca Wolności w Nowym Targu. Przedmiotowe drzewa były w złym stanie zdrowotnym wykazywały liczne zmiany chorobowe. Drzewa z racji sędziwego wieku w znacznym procencie były suche, a co za tym idzie stanowił ogromne zagrożenia dla ludzi i mienia. 

Podczas wycinki pracownicy ZGZiR sprawdzili gniazda znajdujące się na w/w drzewach, w żadnym gnieździe nie stwierdzono obecności ptaków co potwierdzają wykonane zdjęcia. 

Przedmiotowe drzewa zostały wycięte zgodnie z wydaną Decyzją nr  OŚ.613.10.2020WKo z dnia 28.02.2020 r. przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu. 

Zakład co roku przeprowadza nasadzenia w ramach powiększania zasobów drzew na terenie miasta, w ubiegłym roku zostały nasadzone ok. 150 drzew, w roku bieżącym planuje 50 nowych nasadzeń.

opr. os

źródło: UM Nowy Targ

os 29.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Rotkiv 08:15 01.03.2020

Bardzo dobrze, że to wykonano. Dalsze stojące w szeregu drzewa zstanowią dla ogółu zagrożenie. Należy je choćby podciąć i wsadzić nowe, na przykład brzozy. Pozdrawiam. Rotkiv

Zobacz również