Druszkiewicz i Tlołka najlepsi w Nowy Targ Road Challange

10 czerwca 2019 22:12

171 zawodników i zawodniczek wzięło udział w IV edycji wyścigu Nowy Targ Road Challange 2019. Trzy dni zmagań po najpiękniejszych zakątkach Spisza i Podhala dostarczyły mnóstwa pozytywnych wrażeń zarówno dla uczestników wyścigu jak i licznej rzeszy kibiców, których można było zobaczyć na trasie każdego z trzech etapów.

I etap to jazda na czas. Do pokonania był dystans 11 kilometrów ze startem w Knurowie i metą w Ochotnicy. Suma przewyższeń wyniosła 509 metrów.

II etap ze startem i metą w Nowym Targu. Tutaj kolarze mieli przed sobą 102 kilometry z sumą przewyższeń 1289 metrów.

Kończący wyście etap II to 106 kilometrów do pokonania. Kolarze startowali i finiszowali w Dursztynie. Tym razem suma przewyższeń wyniosła aż 1828 metrów

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zwyciężył w wielkim stylu Sebastian Druszkiewicz z IN Mogilany Cycling Team. Były reprezentant Polski i Olimpijczyk z Vancouver… w łyżwiarstwie szybkim okazał się najszybszy na każdym z etapów. Wygrał też klasyfikacji na najlepszego „górala”. Łączny jego czas to 5 godzin 56 minut i 27 sekund. Drugie miejsce przypadło Damianowi Bartoszkowi (Agrochest Team), a trzecie Michałowi Przybyszowi (Varso).

Wśród pań rywalizacja była bardziej zacięta. I etap wygrała Alina Myłka (RSC Aaretal). W kolejnych dwóch równych sobie nie miała jednak Angelika Tlołka (Jas-kółka) i to ona triumfowała w „generalce” z sumą czasów: 6:41:40

Ekipa Agrochest Team wygrała Klasyfikację Drużynową, przed IN Mogilany Cycling Team i Varso.

Na siódmym miejscu sklasyfikowani zostali reprezentanci Nowotarskiego Klubu Kolarskiego. Indywidualnie najlepszy wynik osiągnął Marcin Węgrzyn, który był 12.

Patronat honorowy nad Wyścigiem sprawowali Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha oraz wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch.