Kamery live
prognoza pogody

Drugi dzień Podhalańskich Targów Budownictwa – ze Złotymi Ciupagami za innowacje

Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Drugi Dzień Podhalańskich Targów Budownictwa, Instalacji, Wnętrz – przyniósł, tradycyjnie już, frekwencję zwiedzających zdecydowanie wyższą niż sobotnia. Zostały też, jak zwykle, przyznane i wręczone nagrody dla firm. 

Główne nagrody, czyli Złote Ciupagi w kategorii produkt przypadły firmie KOŁTON z Jabłonki, za prezentację pompy ciepła powietrze-woda AIRKOMPAKT. To samo proekologiczne urządzenie zdobyło również Nagrodę Burmistrza za Produkt regionalny Nr 1 na Podhalu.

Drugą firmą, która zdobyła Złotą Ciupagę, jest spółka ESTECH z Trzebini, prezentująca technologię AQUABION, która chroni instalacje przed osadzaniem się wapna i korozją oraz ECOTURBINO – oszczędzacz wody montowany do prysznica.

Po raz pierwszy w tej kategorii została nagrodzona jednostka laboratoryjna – Sądeckie Laboratorium Wody z Nowego Sącza – za prezentację innowacyjnego sposobu obsługi klientów w usłudze wykonywania badań wody.

Były też wyróżnienia w kategorii produkt. Jedno z nich przypadło spółce Ekspert Glass z Podegrodzia – za prezentację mini żurawia C6 i C10. Eksponowane na zewnątrz urządzenie, solidne i bardzo proste w obsłudze, może podnieść więcej niż samo waży – jeden taki mini żuraw Hoeflon C6 bez problemu przeniesie drugą taką samą maszynę w inne miejsce, a idealnie sprawdza się podczas  montażu szkła oraz dokładnego pozycjonowania belek stalowych i innych materiałów.

Kolejne wyróżnienie zdobyło Regionalne Centrum Innowacji z Jaworzna, za prezentację gruntowej pompy ciepła IGL.K, która jest źródłem czystej energii.

Były podczas XXV edycji Podhalańskich Targów również inne laury dla wystawców. Główną Nagrodę Kreatywną za prezentację produktów na stoisku zdobyły firma Kryształkowy Świat z Libiąża i firma MODOM PODHALE z Szaflar.    

Nagrodę rektora otrzymała firma Rustical Gardena Kraków. Wręczali ją dydaktycy z wydziału architektury Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej, która też ma na Targach swoje stoisko.

podzięce za 25 niestrudzonego rozsławiania stolicy Podhala Targami Budownictwa, burmistrz Grzegorz Watycha dziękował organizatorce, Wiolettcie Ochman, w asyście szefowej miejskiego wydziału inwestycji, Wilhelminy Schab i radnych.

(asz)

 

 

 

Anna Szopińska 15.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
j 19:00 15.05.2022

Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej

Zobacz również