Kamery live
prognoza pogody

Drogowcy zamykają drogę do Sieniawy na ponad dwa miesiące

16 września 2022 07:45

W poniedziałek 19 września 2022 r. planowane jest zamknięcie drogi powiatowej K1662 pomiędzy Klikuszową a Sieniawą, od godziny 12.00. Utrudnienie to ma potrwać do 30 listopada 2022 r.

Drogowcy zamykają drogę do Sieniawy na ponad dwa miesiące

Projekt organizacji ruchu został uzgodniony w Zarządem Dróg Powiatowych w Nowym Targu. Nie było możliwości poprowadzenia tymczasowej drogi objazdowej w tym miejscu z powodu ukształtowania terenu oraz bliskości granic inwestycji, poza którymi znajdują się liczne działki prywatne. W związku z tym wyznaczone zostały objazdy drogą krajową nr 47 przez Chabówkę i Rdzawkę oraz drogą wojewódzką nr 958 przez Rabę Wyżną i Czarny Dunajec. Samochody osobowe będą miały możliwość objazdu przez Pyzówkę. O objazdach informowały będą tablice rozmieszczone przy drogach.

W związku z utrudnieniami dla mieszkańców na czas zamknięcia drogi powiatowej K1662 pomiędzy Klikuszową a Sieniawą będą dodatkowe trzy kursy komunikacji zbiorowej, z Sieniawy do Nowego Targu przez Rdzawkę. Kursy te będą obsługiwane przez dotychczasowego przewoźnika a ich koszt pokryje wykonawca budowanej dwujezdniowej DK47 Rdzawka – Nowy Targ firma Intercor.

Tymczasowe rozkłady jazdy busów dostępne są na stronie Starostwa Powiatowego:

Uwaga! Od 19 września 2022r. zamknięcie drogi na odcinku Sieniawa – Klikuszowa • Starostwo Powiatowe w Nowym Targu (nowotarski.pl)

Istniejąca droga powiatowa K1662 koliduje z przebiegiem dwujezdniowej DK47 Rdzawka – Nowy Targ, przecina ją i musi być na tym odcinku wybudowana w nowym śladzie. Nowy odcinek drogi powiatowej będzie przebiegał pod wiaduktem wybudowanym w ciągu nowej DK47. Nasyp z dojazdem do wiaduktu został już wykonany z jednej strony, trzeba go jeszcze wykonać z drugiej strony i położyć nawierzchnię bitumiczną. Aby to zrobić konieczne jest zamknięcie istniejącego przebiegu drogi powiatowej.

/źródło: GDDKiA w Krakowie/

Piotr Starmach 16.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również