Kamery live
prognoza pogody

Dożynki Parafialne w Rogoźniku (zdjęcia)

22 sierpnia 2022 13:14

W niedzielę w Rogoźniku miały miejsce Dożynki Parafialne. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz – z wiceministrem Edwardem Siarką  i wójtem gminy Nowy Targ Janem Smarduchem na czele. Tegoroczny wieniec dożynkowy z Rogoźnika wyraźnie nawiązywał do wojny w Ukrainie, z kolei wieniec ze Starego Bystrego – do rocznicy pamiętnej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1997 roku. Po uroczystej mszy św. w kościele pw. św. Andrzeja Boboli, dożynkowy korowód przemaszerował na teren stadionu sportowego, gdzie miała miejsce druga, w tym roku, odsłona Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki – Rodzinny Festyn Sportowo-Rekreacyjny. 

Dożynki Parafialne w Rogoźniku (zdjęcia)

Góralską oprawę muzyczną Mszy Świętej dożynkowej przygotowała w tym roku kapela “Jawor” z Rogoźnika wraz ze Związkiem Podhalan oddział Stare Bystre. Wszystkich przybyłych witał na stadionie główny organizator VIII Rogoźnickich Dni Sportu i Turystyki, sołtys Kazimierz Zubek.

W programie wydarzenia znalazły się takie atrakcje, jak występy kabaretowe, muzyczne, mecz piłki nożnej, a nawet pokaz fajerwerków. Gwiazdą wieczoru był kabaret “Śleboda” z Gliczarowa. Nie brakło też loterii “Wspieraj Rogoźnik”, gdzie do wygrania był…żywy inwentarz. Swoje stoiska podczas festynu miało Nadleśnictwo Nowy Targ oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Rogoźnika. 

 

fot. Paweł Kos

os 22.08.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również