Kamery live
prognoza pogody

“Dom z papieru” w MCK. Duże zainteresowanie grą miejską

21 marca 2022 15:12

Główny gmach Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu opanowali w niedzielę miłośnicy gier miejskich. Chętnych do rozwiązywania zadań i zagadek w ramach gry “Dom z papieru – nie daj się oszukać” nie brakowało. W wydarzeniu uczestniczyło 10 zespołów 2-6 osobowych, co dało łączną ilość około 50 uczestników w bardzo różnym wieku. Twórcą gry jest, znany już z wcześniejszych edycji tego typu wydarzeń, Daniel Sikorski. 

Z ilu cyfr składa się numer konta, jaki jest wzór chemiczny złota, co to są kody CVV i IBAN? To tylko niektóre z pytań, na które musieli znać odpowiedź uczestnicy niedzielnej gry w MCK. Poza quizem wiedzy o bankowości, w ramach przebrnięcia przez kolejne etapy gry niezbędne było także wykonanie szeregu zadań: ważenie i obliczanie wartości złota, dopasowanie postaci historycznych do nominałów banknotów, znalezienie pięciu zabezpieczeń na banknocie 20 zł, przeliczanie kursu walut, układanie puzzli-banknotów, czy szukanie kodu do skrytki za pomocą latarki UV. 

-Tak, jak w serialu “Dom z papieru” skupiliśmy się na aspektach bankowości, pieniądza, zabezpieczeń gotówki – wyjaśnia twórca gry Daniel Sikorski – Dzieciaki bardzo fajnie radziły sobie z zadaniami, ale przede wszystkim podobał im się klimat – to, że były maski, stroje, zachowany cały klimat z serialu – dodaje. 

-Bardzo cieszy wysoka frekwencja. To znak, że także na takie aktywności jest w Nowym Targu zapotrzebowanie – mówi Tomasz Szlaga, który koordynował organizację wydarzenia z ramienia MCK. To co prawda nie pierwsza gra miejska zorganizowana w tej placówce, ale debiut w murach nowego obiektu. Główną wygraną w grze był..1 gram czystego inwestycyjnego złota z szwajcarskiej mennicy.

zdjęcia: MCK Nowy Targ/nowytarg24.tv

os 21.03.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również