nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Doktor Winiarski zwolniony z nowotarskiego szpitala, oburzenie Adama Małysza

Oczy legendy polskich skoków narciarskich zwróciły się na Nowy Targ – a dokładnie na Podhalański Szpital Specjalistyczny. Zdaniem Adama Małysza pracę miał stracić słynny lekarz dr Aleksander Winiarski, wieloletni lekarz i opiekun reprezentacji Polski w skokach narciarskich.

Poza pandemią koronawirusa jednym z głównych tematów dzisiejszego dnia mediów ogólnopolskich jest rzekome zwolnienie kolejnego pracownika Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu. Tym razem chodzi o znanego w całej Polsce lekarza polskich skoczków narciarskich. Według doniesień medialnych, z zamiarem zwolnienia doktora Aleksandra Winiarskiego władze szpitala nosiły się już od początku lutego.

 – Poproszono mnie o to, bym zrezygnował ze stanowiska, bo potrzebne jest ono dla kogoś innego. Odmówiłem. 31 marca dostałem jeszcze raz ultimatum. Mogłem zrezygnować i pozostać w szpitalu albo czekało na mnie wypowiedzenie z zarzutem… utrata zaufania. Nie zgodziłem się na degradację, bo ustąpienie ze stanowiska ordynatora taką by było. Czuję się rozżalony, bo nie tak się takie sprawy załatwia. Mam umowę kontraktową i już ją ze mną rozwiązano. Mamy jednak miesięczny okres wypowiedzenia. Będę zatem pracował jeszcze do 30 kwietnia – powiedział Winiarski w rozmowie z dziennikarzami Onetu. 

Dyrektor nowotarskiego szpitala Marek Wierzba przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że od ordynatora oczekiwał większego zaangażowania w sprawy oddziału. Pracę na stanowisku ordynatora miał już zaproponować innemu lekarzowi.

– Moim zdaniem zajęcia pozazawodowe zajmują panu doktorowi zbyt wiele czasu – mówił dyrektor szpitala na łamach Tygodnika Podhalańskiego.

Zdaniem doktora argumentacja ta jest nieprawdziwa, ponieważ przez kilkanaście lat pracy na szpitalnym oddziale w Nowym Targu nikomu nie przeszkadzał fakt łączenia jej z pracy dla sportu zawodowego. Oburzenia sytuacją w nowotarskim szpitalu nie kryje także Adam Małysz, jeden z najlepszych skoczków narciarskich w historii dyscypliny.

 – Dziś dowiedziałem się, że wyrzucają ze szpitala w Nowym Targu naszego Doktora Aleksandra Winiarskiego. Ponoć za to, że zimą jeździł i pomagał skoczkom, mimo że zawsze było to uzgadniane ze szpitalem. To skandal w dzisiejszych czasach, gdzie brakuje doktorów, a ten człowiek zrobił tyle nie tylko dla pacjentów, ale również dla sportu! – czytamy w wiadomości przesłanej dziennikarzom Interii.

Zwolnienie doktora Aleksandra Winiarskiego może być ciosem dla samego Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego – jeśli chodzi o jego reputację. Dotychczas dla polskich skoczków narciarskich z Podhala to właśnie nowotarski szpital – a nie krakowskie czy zakopiańskie szpitale – był głównym miejscem pomocy.

– Sam byłem u doktora Winiarskiego w Nowym Targu w szpitalu wiele razy. I zawsze mnie tam zapewniano, że to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. I nagle się to zmieniło? – dziwi się Adam Małysz.

To nie pierwsza w tym roku sytuacja, w której oczy mediów ogólnopolskich zwróciły się na sytuację panującą w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym. Wcześniej dyrektor placówki Marek Wierzba postanowił zwolnić jedną z położonych, która na Facebooku skrytykowała braki w ilości maseczek i trudne warunki w nowotarskim szpitalu. Wpis kobiety został już usunięty. O sprawie pisaliśmy m.in. TUTAJ.

/źródło: Interia.pl, Onet.pl/

/ps/

13 84

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

28 komentarzy

Niwotarzanka

02 kwietnia, 2020, o 14:42:06

Jak tak można , zwalniać wspaniałego lekarza dla brata pani dyrektor sprawa nadaje się do sądu i do uwagi co ten Wierxbz wyprawia za niego się powinien ktoś wsiąść i on powinien iść do zwolnienia

P.p

02 kwietnia, 2020, o 15:49:11

Niech zmienią dyrektora ... sieje ino zamęt tam ... porażka i wstyd...

lach

02 kwietnia, 2020, o 20:28:40

To Wy górale se nie poradzicie z taką wiyrzbiną ?

Marcin

02 kwietnia, 2020, o 17:04:03

Ja uważam że najwyższa pora na Pana Wierzbę, uważam że to jego powinno się zwolnić !!!

Bunia

02 kwietnia, 2020, o 17:13:14

To nie do pomyslenia Co tam sie dzieje dobrych Teilmechanisierung sie zwalnia !!a pewnie przyjmie Pan Dyrektor innego Medyka Za Maslo Studia 🙈

tożsamy

02 kwietnia, 2020, o 18:12:31

Tak samo zwolnili wspaniałego kardiologa kilka miesięcy temu - tylko tu nie było rozgłosu. Problem w tym że wolą zatrudnić znajomych lekarzy którzy nie leczą ale odhaczają pacjentów. Zgroza.

Marcin Bies

02 kwietnia, 2020, o 19:35:42

Nie jest bez winy. Skoczkowie myślą że są kastą i wszystko im wolno. Lekarz ma leczyć w szpitalu (...) Obciągacze którzy tutaj wypacacie swoje wąty jakby tak ktoś z waszych bliskich potrzebował wsparcia ale okazało się ze lekarza nie ma to nie byłoby wam wesoło. Małysz niech się zajmie sobą bo PZN pieniędzy ma dość wiec niech lekarz nie płacze bo sezon letni w skokach blisko potem zima i będzie miał pełny etat skoro taki dobry. Krzywdy nie ma. Narqqqa

Patrycja Szymańska

03 kwietnia, 2020, o 08:27:49

6 lat temu miałam operacje na kręgosłup, którą przeprowadził dr Winiarski w nowotarskim szpitalu przesuwając swój wylot na skoki w Lahti. Gdyby nie On nadal by inni lekarze twierdzili, że mam rwę kulszową a miałam sekwastracje jądra miażdżystego w odcinku lędźwiowym

Soraja

02 kwietnia, 2020, o 20:14:36

Mam nadzieję że go szybko zwolnią tego derektorka bo to już porażka ...słyszeliście dziś jak się ten minister pisowski wypowiadał o pielęgniarce.....tam rękę, rękę myje.zgroza

Magdalena

02 kwietnia, 2020, o 20:28:57

Bardzo dobry specjalista, szkoda że takich lekarzy zwalniają, strata ogromną dla pacjentów a także dla szpitala.

joanna

02 kwietnia, 2020, o 20:37:22

nosił wilk razy kilka,aż ponieśli wilka...poczekamy

Zed

02 kwietnia, 2020, o 23:14:57

A czy Wierzba to nie jest powiązany z jakąś obecną Partią?

Baca

03 kwietnia, 2020, o 10:46:26

Od lat PiS...

Kgb

02 kwietnia, 2020, o 23:59:29

Ciekawe kto nas tam będzie niedługo leczył, no chyba pozostaną same muru i będą starszyc jak te obok....

Pacjent

03 kwietnia, 2020, o 00:20:16

DR.Gierba kardiolog ma wrócic na swoje miejsce.Tak samo Winiarski to sa specjalisci.Obecnie nie ma kto ocenic echa serca bo sie nie znajdą. ALBO MY ALBO ONI.Ludzie sa za nimi.Brokoroby na odstrzal.

03 kwietnia, 2020, o 06:52:59

Moim zdaniem to czas zmienić dyrektora co on wyprawia do cholerny!!! Tak dobrego lekarza jak Pan Winiarski zwolnić. To skandal!!!

03 kwietnia, 2020, o 07:23:47

Pan Wierzba korzysta z władzy jaką ma i z tego, że jest z pis'u. To jest płytkie. To pana Wierzbę należy usunąć ze stanowiska póki nie będzie za późno. Teraz każdy lekarz, pielęgniarka, położna a nawet salowa są na wagę złota. Dbajmy i walczmy o nich

zk

03 kwietnia, 2020, o 08:25:49

pis to dobra zmiana

Bogna

03 kwietnia, 2020, o 08:52:01

To jest dobra zmiana. Tylko dla swoich. Doktor, powiedział to, musiał ustąpić miejsce - ale komu? Dobremu znajomeme, protegowanemu? Komuś komu dyrektor szpitala jest "wdzięczny". To jest dobra zmiana

Aneta

03 kwietnia, 2020, o 10:03:44

Głosujcie dalej na PiS !

Nikojolo

03 kwietnia, 2020, o 10:15:40

Chyba najbardziej kompetentna osoba jaką znam, operował córkę nie dawno... nikt nie chciał tego zrobić , On bez mrugnięcia okiem pomógł , aż tak w tym kraju już jawnie jest ? zwolnienia, samowolka .... aż żenujące panie dyrektorze przez małe p !!!!!!!!

Fan skoczkow

03 kwietnia, 2020, o 10:31:26

Z pewnoscia na to stanowisko jest ktos faworyt szefa lub czlonbek pisu.

Karol Pasiut

03 kwietnia, 2020, o 10:32:22

Nie ważne jak świetnym lekarzem jest, co komu po tym, jeśli nie ma go w szpitalu? Nie wiem jak częsta była to sytuacja, ale pan dr Winiarski przedłożył opiekę nad skoczkami ponad zdrowie swojego pacjenta, a mojego ojca, co skończyło się dla niego nieodwracalnym kalectwem. Jesienią 2016 mój ojciec spadł z dachu z wysokości dwóch pięter. Został przewieziony do nowotarskiego szpitala śmigłowcem LPR. Po wstępnych badaniach stwierdzono stłuczenie płuc i złamany kręgosłup w taki sposób, że uszkodzona kość uciskała rdzeń, jednak go nie przerwała w żadnym miejscu. Pomimo transportu śmigłowcem mój ojciec czekał na operację 24h - dla czego? Jedyny operator w szpitalu zdolny do wykonania takiej operacji, pan dr. Winiarski właśnie w tym momencie byl umówiony na doglądanie skoczków. Skoczkowie przecież nie mogą czekać prawda? Ojciec czekając na operację nie został nawet odbarczony. Prawie się udusił a operacja ledwo się udała. Niemal wszyscy kolejni specjaliści są zgodni, że gdyby ojca zoperowano w przeciągu trzech maksymalnie czterech godzin, rdzeń prawdopodobnie nie zostałby nieodwracalnie uszkodzony. Gdyby polecieli do innego szpitala, ojciec trafiłby prawdopodobnie prosto na stół...

Ya

04 kwietnia, 2020, o 21:48:55

A gdyby tenże lekarz akurat w tym dniu był na urlopie to rezultat byłby w jakikolwiek sposób inny?

Joanna K.

03 kwietnia, 2020, o 10:52:14

To jest skandal,taki wspaniały specjalista,dzięki niemu chodzę bez bólu,wykonał mi poważna operację kręgosłupa.To się w głowie nie miesci-zglaszam dyrektora do wylotu dyscyplinarnego w trybie pilnym.

połoznik

03 kwietnia, 2020, o 12:23:45

Pani położna niech się zajmie tym co umie najlepiej czyli atakowaniem w mediach społecznościowych

Ostrowski

03 kwietnia, 2020, o 16:01:31

Może wreszcie górale przejzycie na oczy co się dzieje w Kaczystanie

JAN

03 kwietnia, 2020, o 18:27:22

Bardzo mocny argument,przeciw rządzącym, ale to nie przekonuje pisowskiego elektoratu.Nadal wysokie poparcie dla PREZYDENTA I RZĄDU.

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna
array(2) { [0]=> int(56) [1]=> int(68) }