Kamery live
prognoza pogody

Dodatkowe, szybkie połączenia kolejowe do Zakopanego

1 czerwca 2017 14:52

Tylko 2 godziny i 40 minut będzie trwała podróż z Zakopanego do Krakowa przyspieszonym pociągiem Kolei Małopolskich od 15 do 18 czerwca. Specjalnie dla turystów, którzy długi weekend chcą spędzić pod Tatrami, a nie w korku na zakopiance wojewódzki przewoźnik uruchomi dodatkowe połączenia kolejowe do stolicy polskich gór.

Dodatkowe, szybkie połączenia kolejowe do Zakopanego

Koleje Małopolskie po raz kolejny przygotowały dla turystów i mieszkańców atrakcyjną ofertę przewozową. Dodatkowo w te dni, pasażerów wozić będą nowoczesne pojazdy wyposażone w klimatyzację, miejsca do przewozu rowerów i liczne udogodnienia.

Dzięki oddaniu do użytku łącznicy kolejowej w Suchej Beskidzkiej czas przejazdu składów znacznie się skróci – pociągi przyspieszone trasę pomiędzy Zakopanem a Krakowem pokonają w 2 godziny i 40 minut. Dla wygody podróżnych od 15 do 18 czerwca wydłużone zostaną także wybrane połączenia realizowane przez Przewozy Regionalne. Większość pociągów rozpoczynających i kończących swój bieg na stacji Kraków Płaszów w czerwcowy długi weekend kursować będzie z/do dworca Kraków Główny.

Połączenie zostały zaplanowane tak, by do Zakopanego mogły dojechać zarówno osoby, które w stolicy gór chcą spędzić tylko jeden dzień jak i te, które na Podhalu planują zostać trochę dłużej.

Bilety w atrakcyjnej, najniższej na rynku cenie (14 zł za bilet normalny; 6,86 zł za bilet studencki na trasie Kraków Główny – Zakopane) można nabyć w przedsprzedaży za pośrednictwem systemu MKA, aplikacji iMKA oraz w pozostałych kanałach dystrybucji, wykorzystywanych przez poszczególnych operatorów. W dniu wyjazdu billety będą dostepne także bezpośrednio u obsługi pociągu.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów Kraków Główny – Zakopane do pobrania pod artykułem.

źródło: UMWM

NT24TV 01.06.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również