Kamery live
prognoza pogody

Doczekała się Biblioteka!.. Umowa na projekt adaptacji nowej siedziby – podpisana

1 marca 2024 17:07

NOWY TARG. Ubiegłego roku Bank PKO S.A opuścił kamienicę przy wschodniej pierzei Rynku. Dziś burmistrz Grzegorz Watycha podpisał z miejscowym Biurem Projektów ARCHing Agnieszki Rusnak umowę na wykonanie projektu adaptacji budynku dla potrzeb Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Doczekała się Biblioteka!.. Umowa na projekt adaptacji nowej siedziby - podpisana

Po wyprowadzce z Miejskiego Ośrodka Kultury – w związku z modernizacją i rozbudową – otwiera się przed nią tym samym perspektywa zyskania docelowej siedziby w nowej, idealnej lokalizacji, z widokiem na cały rynek. Adaptacja będzie dokonywana według opracowanego wcześniej programu funkcjonalno-użytkowego. Jest on wymagający i ambitny, lecz prawie 800 metrów kwadratowych do wykorzystania (plus spore  podwórko) pozwoli nie tylko spełnić potrzeby czytelniczej klienteli, ale rozwinąć działalność, również organizować różne spotkania i wydarzenia.

Projekt adaptacji budynku, odkupionego przez miasto od Banku w stanie dobrym, za 4 miliony 50 tys. zł, ma powstać do pół roku. Podpisanie umowy odbyło się w asyście mediów oraz pani skarbnik Urzędu Miasta Ewy Bobek i pani dyrektor MBP – Danuty Wojdyły, także reprezentacji miejskich radnych. 

Kamienica jest przedwojenna, przystosowywana dla potrzeb Banku 30 lat temu, a jako spadek po niej został miastu zabytkowy sejf z wiedeńskiej fabryki, który powędruje do Muzeum Drukarstwa.

(asz)

Anna Szopińska 01.03.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również