Kamery live
prognoza pogody

Do tężni w Wieliczce za połowę ceny

18 października 2022 16:14

Tężnię solankową Kopalni Soli „Wieliczka” w dniach 18-20 i 25-27 listopada 2022 zwiedzić będzie można za połowę ceny w ramach akcji „ Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Sprzedaż biletów rusza 21 października.

Do tężni w Wieliczce za połowę ceny

Szczegóły akcji

Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to akcja promocyjna organizowana przez Polską Organizację Turystyczną, która zaprasza do współpracy wybrane obiekty z całego kraju.

W dniach 18-20 i 25-27 listopada 2022 do tężni kopalni w Wieliczce udać się będzie można w cenie: 4,5 zł (bilet normalny), 3 zł (bilet ulgowy), 12 zł (bilet rodzinny). Bilety sprzedawane będą od 21 października.

W listopadzie tężnia solankowa (Park św. Kingi) czynna będzie w godzinach od 9:00 do 17:00.

 Tężnia – dawka zdrowia

Tężnia zachęca nie tylko do spacerów wokół tarninowych murów i wdychania solankowego aerozolu, ale także do wejścia na 22-metrową wieżę, z której rozpościera się piękny widok na Park św. Kingi i okolicę.

Do tężni wielickiej kopalni warto udać się nie tylko na wypoczynek, ale po to by poprawić stan swojego zdrowia. Spływająca po gałązkach tarniny solanka wytwarza aerozol, który warto wdychać, by oczyścić płuca ze smogu czy innych zanieczyszczeń. Pomaga na choroby i dolegliwości takie jak nieżyt nosa, alergie, zapalenia zatok, astmę lub wszelkie schorzenia układu oddechowego.

Więcej o tężni przeczytać można tutaj: https://www.kopalnia.pl/turysta-indywidualny/teznia-solankowa

Szczegóły akcji „ Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”: polskazobaczwiecej.pl

os 18.10.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również