Kamery live
prognoza pogody

Do Podhalańskiego Szpitala jedzie pierwszy słowacki pacjent

5 marca 2021 14:42

POWIAT NOWOTARSKI. Zgodnie z porozumieniem zawartym na ministerialnym szczeblu obu państw, Podhalański Szpital Specjalistyczny przyjmie dziś pierwszego słowackiego pacjenta z koronawirusową infekcją.

 

Do Podhalańskiego Szpitala jedzie pierwszy słowacki pacjent

Jest on przewożony transportem sanitarnym z Wyżniej Hory.

Na uruchomionym w poniedziałek oddziale covidowym – jak informuje dr Aleksandra Chowaniec Sibiga, zastępczyni dyrektora szpitala ds. medycznych – nadal przebywa pięciu miejscowych pacjentów przyjętych we wtorek. Żaden z nich nie wymagał na razie wentylacji mechanicznej. Jak ciężki jest stan pacjenta wiezionego z przygranicznego rejonu – okaże się po przyjęciu i badaniach.

Przyjazd pierwszego pacjenta poprzedzony był dużym zainteresowaniem strony słowackiej warunkami, w jakich hospitalizowani będą pacjenci „za miedzy”. Dwukrotnie do Szpitala przyjeżdżała słowacka telewizja, wczoraj na rozmowę z dyrekcją i zwiedzanie oddziału przybyła pani doktor ze Słowacji.  

Przypomnijmy, że reaktywowany oddział covidowy oferuje 6 miejsc z respiratorami oraz 12 łóżek umożliwiających terapię tlenową.

(asz)

Anna Szopińska 05.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również