Kamery live
prognoza pogody

Do 22 potrwała akcja ratunkowa w Tatrach

21 lutego 2023 11:07

Przed godziną 22 zakończyła się wyprawa ratunkowa po dwójkę turystów, która utknęła na szlaku pomiędzy Kasprowym Wierchem, a Suchym Wierchem Kondrackim. Cała akcja trwała od godziny 14:30. Turyści w silnym wietrze, ograniczonej widoczności i sporej ilości przewianego śniegu nie byli w stanie bezpiecznie kontynuować wycieczki.

Do 22 potrwała akcja ratunkowa w Tatrach

Fot. T. Nodzyński/TOPR Facebook

Zgłoszenie na Centralę TOPR dotarło wczoraj dokładnie o godzinie 14:27. Dwóch ratowników po wjechaniu kolejką na Kasprowy Wierch udało się w kierunku potrzebujących pomocy. Po dotarciu do turystów okazało się, że jednej z osób doskwiera ból kończyny dolnej i będzie potrzebna pomoc w transporcie. Z Centrali TOPR skuterem śnieżnym oraz pojazdem Traxter do Doliny Kondratowej z całym potrzebnym sprzętem wyruszyło kolejnych 7 ratowników.

Obydwie grupy spotkały się w okolicach Przełęczy Pod Kopą Kondracką, gdzie po spakowaniu turystki do noszy typu SKED opuszczono ją do Doliny Kondratowej, skąd dalej przewieziono do Zakopanego.

TOPR przypomina, że w Tatrach obowiązuje 3 (ZNACZNY) stopień zagrożenia lawinowego. Warunki turystyczne z powodu silnego wiatru oraz ciągle padającego śniegu nadal nie są korzystne, stąd apel o rozsądny wybór tras wycieczek.

Więcej informacji na stronach:
 
os 21.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również