Kamery live
prognoza pogody

Dla 5-letniej Matyldy – dobroczynność na tarasie

2 lipca 2024 00:15

NOWY TARG. Cóż przyjemniejszego w upalne popołudnie niż dobra muzyki na tarasie MCK-u? I cóż lepszego niż połączenie tej przyjemności z otwarciem serca dla potrzebujących? A tak się właśnie działo, jeszcze czerwcową porą, na wysokościach przybytku kultury.

 

Dla 5-letniej Matyldy – dobroczynność na tarasie

Charytatywnej aukcji ceramiki stworzonej w grupie ceramicznej MCK prowadzonej przez Magdalenę Kędzierską oraz w grupie Jagny Pawlak, towarzyszył miły dla ucha koncert, którego zamysł urodził się właśnie na ceramicznych zajęciach. Z instrumentalnym akompaniamentem Macieja Gruchacza (gitara) oraz Jakuba Cudzicha (kontrabas, perkusja), uzdolniona muzycznie Weronika Trochimiuk śpiewała jazzowo-soulowe covery, także jedną kompozycję własną.

Przychód z licytacji ceramicznych prac, którą prowadzili dyrektor Andrzej Lichosyt i pracownicy MCK-u, jest przeznaczony dla 5-letniej nowotarżanki, Matyldy Żmudy. Udało się w ten sposób zebrać ponad 6.700 zł, co jest sporym zastrzykiem dla rodziny borykającej się z koniecznością intensywnej i permanentnej rehabilitacji.

Dziewczynka urodziła się w 27-mym tygodniu ciąży. Skrajne wcześniactwo przesądziło o jej kondycji i życiowych szansach. Nieszczęścia, które ją spotkały, to  śródmózgowy wylew krwi, wodogłowie pokrwotoczne, czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce, zastawka komorowo-otrzewnowa, padaczka, zaburzenia widzenia. Z powodu tak wielu obciążeń Matylda wymaga stałej rehabilitacji i zaopatrzenia ortopedycznego. Mimo tych wszystkich ograniczeń, Matylda dobrze reaguje na muzykoterapię. To też było natchnieniem do połączenia plastyki z muzyką podczas charytatywnej akcji.

Jest podopieczną Fundacji im. Adama Worwy i na fundacyjnej stronie można znaleźć jej profil. Matyldzie można pomóc, wpłacając darowizny na konto jak niżej:

Odbiorca

Fundacja im. Adama Worwy

Numer konta

53 1240 1574 1111 0010 3480 6570IBAN: PL 53 1240 1574 1111 0010 3480 6570 konto złotówkowe BIC/SWIFT – PKOPPLPW

Tytuł przelewu

Matylda Żmuda

(asz)

Fot. Paweł Kos 

Anna Szopińska 02.07.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również