Derby Małopolski dla Podhala! (skrót meczu + konferencja prasowa)

11 listopada 2016 20:12
Wyciszenie Włącz dźwięk

W meczu 18 kolejki spotkań PHL hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ pokonali na własnym lodowisku 4:0 Unię Oświęcim.

Po pierwszej tercji Podhale prowadziło 1:0 po dosyć kuriozalnym trafieniu Dariusza Gruszki z 19 min. Po jego strzale krążek odbił się od łapaczki Michala Fikrta, po czym przelobował go i wpadł do bramki. Gol padł chwilę po tym jak Podhalanie wybronili pięciominutowe liczebne osłabienie po brzydkim  faulu Przemysława Michalskiego na Petrze Tabacku.

Druga tercja wyrównana. Sporo działo się pod obiema bramkami, ale długo bez efektu bramkowego. Wreszcie w 35 min Kasper Bryniczka po  z pozoru niegroźnej indywidualnej  akcji podwyższył prowadzenie „Szarotek”. Objechał oświęcimską bramkę i strzałem z tzw. zakrystii pokonał Fikrta. I znów trafienie nowotarżan poprzedziła kolejny zmarnowany okres gry oświęcimian w liczebnej przewadze.

Tercja trzecia zaczęła się od niewykorzystanej szansy na gola kontaktowego dla gości przez Jiri Daneczka. Oświęcimian szybko za to spotkała kara, po tym jak trzeciego gola dla gospodarzy zdobył Alex Svitac, który przytomnie dobił strzał Daniela Kapicy.  Wygraną gospodarzy przypieczętował w 54 min Jarmo Jokila.

– Cieszę się przede wszystkim ze zwycięstwa. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie jako zespół i w defensywie i ofensywie. Mi ten występ na pewno pomoże w nabraniu pewności siebie – cieszył się jeden z bohaterów tego spotkania, bramkarz Podhala Błażej Kapica, który obronił wszystkie 25 strzałów jakie oddali na jego gracze Unii, notując tym samym pierwszy w karierze  mecz na „zero”.

Trudno myśleć o wygranej jak nie wykorzystuje się tyle okresów gry w przewadze i to w kluczowych momentów spotkania. Szczęście też dzisiaj nie było przy nas – przyznał kapitan Unii, Peter Tabaczek.

TatrySki Podhale – KS Unia Oświęcim 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Bramki: 1:0 Gruszka (Tomasik) 19, 2:0 Bryniczka (Hattunen, Gruszka) 35, 3:0 Svitac (D. Kapica, M. Michalski) 44, 4:0 Jokila (Haverinen) 54.

Sędziował Tomasz Radzik z Krynicy. Kary: 33 min ( w tym 5+20 dla P. Michalskiego) – 6 min.  Widzów: 1300

Podhale:  B. Kapica  – Haverinen, Jaśkiewicz, Jokila, Zapała, Iossafof – Tomasik, Syrei, Gruszka, Bryniczka, Hattunen – Sulka, Wojdyła, Różański, Neupauer, M. Michalski – K. Kapica, Łabuz, P. Michalski, D. Kapica, Svitac.

Unia: Fikrt (od 54 Łazarz) – Bezuska, Vosatko, Szewczyk, Tabaczek, Kowalówka – Adamus, Kysela, Kasperlik, Daneczek, Wojtarowicz – Gębczyk, Graca, Malicki, Wanat, Piotrowicz – Koczy, Lacheta, Paszek, Haas, Budzowski.