Kamery live
prognoza pogody

Dawid Kubacki z brązowym medalem olimpijskim – gościem na Sesji Rady Miasta

Dzisiejszą Sesję Rady Miasta Nowy Targ odwiedził – na specjalne zaproszenie burmistrza – Dawid Kubacki. Burmistrz Grzegorz Watycha w uznaniu sportowych zasług wręczył skoczkowi voucher na kurs szybowcowy w Aeroklubie Nowy Targ. Radny Gabriel Samolej – w imieniu wszystkich nowotarskich olimpijczyków – pogratulował Kubackiemu, który jest pierwszym nowotarżaninem, jakiemu udało się zdobyć medal olimpijski. A Dawid Kubacki lekko zachrypniętym głosem podziękował za wsparcie oraz “dmuchanie w telewizory” i pozwolił wszystkim chętnym zobaczyć, sfotografować i dotknąć medalu z Pjongczangu. 

Dawid Kubacki z brązowym medalem olimpijskim - gościem na Sesji Rady Miasta

– W okresie minionego miesiąca zapadło wiele decyzji, ale w tym czasie wszyscy też emocjonowaliśmy się sprawami sportowymi, związanymi z występem naszych reprezentantów na igrzyskach w Pjongczangu. Bardzo się cieszę, że jest z nami pan Dawid Kubacki i że możemy się dziś ogrzać i nacieszyć w blasku tego brązu – radośnie powitał brązowego medalistę burmistrz Grzegorz Watycha. 

– Dziękuję za zaproszenie tutaj, dziękuję, że cieszycie się z naszych sukcesów, za to, że doceniacie nasz wkład w ten sport. Cieszę się, że to, co robimy przynosi dużo radości nie tylko nam, ale również wszystkim kibicom. Jest to dla nas naprawdę budujące i motywujące do dalszej pracy. Dziękuję za wsparcie, trzymanie kciuków i dmuchanie w telewizory, bo to jest dla nas najważniejsze, że mamy wsparcie kibiców. Wziąłem ze sobą medal, choć nie byłem o to proszony, ale podejrzewałem, że każdy będzie chciał chociaż zobaczyć. Więc jak ktoś ma ochotę to bardzo proszę: jest do dyspozycji – tak Dawid Kubacki rozbawił zgromadzonych w Sali Obrad na powitanie.

Chętnych do obejrzenia medalu i zrobienia sobie pamiątkowej fotografii z brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich nie brakowało, a sportowiec – wyraźnie przyzwyczajony do pozowania – uśmiechał się i cierpliwie pozwalał wszystkim nacieszyć się spotkaniem. 

W dowód wdzięczności za dostarczone emocje i w dowód uznania dla sportowego sukcesu pochodzącego z Nowego Targu skoczka – który pierwsze skoki wykonywał jako dziecko na skarpie nad Czarnym Dunajcem – burmistrz wręczył mu voucher o wartości 5 tys. złotych na szkolenie szybowcowe w Aeroklubie Nowy Targ.

 -Dlaczego taka nagroda? Oprócz pasji sportowej, którą znamy i której kibicujemy, czyli skoków narciarskich, wiemy, że pan Dawid jest modelarzem i liczymy na to, że będzie ambasadorem modernizacji lotniska w Nowym Targu. Chcemy, żeby Pan nas tutaj wspierał, a nazwisko znane w całej Polsce, świecie, mam nadzieję, że temu pomoże. Mam nadzieję, że loty szybowcowe, jak i narciarskie, dostarczą Panu wielu emocji. Niech będą dla Pana wielką radością – mówił burmistrz Grzegorz Watycha, wręczając sportowcowi upominek. 

-To dla mnie coś wyjątkowego, bo za ten kurs szybowcowy już się zabierałem ładnych parę lat – przyznał wyraźnie ucieszony z prezentu Dawid Kubacki Teraz wreszcie będzie motywacja, żeby rozpocząć tak na dobre. Dziękuję bardzo. 

Gratulacje w imieniu Rady Miasta złożył jej Przewodniczący, Andrzej Rajski, życząc “wysokich lotów”, głos zabrał też radny Gabriel Samolej, który dziękował Dawidowi Kubackiemu w imieniu wszystkich olimpijczyków z Nowego Targu:

-Na prośbę olimpijczyków chciałem Ci złożyć serdeczne gratulacje. Jesteś pierwszym olimpijczykiem z Nowego Targu, który zdobył medal, jest to niesamowite osiągnięcie. Jeszcze raz: wszystkiego najlepszego od wszystkich olimpijczyków nowotarskich. Z całego serca.

os 26.02.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
Adam 21:47 26.02.2018

Świetny pomysł Panie Burmistrzu, nasz mistrz zasługuje na każdą honor i nagrody.

kibic 17:05 26.02.2018

Brawo Dawid, jesteś Wielki !

Zobacz również